סערה במערכת הבחירות בבאר שבע - נגד להט''בים, ליברלים ושמאלנים

סגן ראש עיריית ב''ש שמעון בוקר פרסם שלט ובו כתוב ''זה ייגמר בשריפת בתי כנסת'', המועמד נחום קרליץ יערוך מצעד נגד קהילת הלהט''ב והמחנה הליברלי - וזה רק חלק
send whatsapp messsage send FB messsage
סערה במערכת הבחירות בבאר שבע - נגד להט''בים, ליברלים ושמאלנים מצעד הגאווה בבאר שבע (צילום: דני בלר), מודעות (צילום: דני בלר, סריקות)

28 ימים לפני הבחירות לרשויות המקומיות ובבאר שבע יש מי שמנסים להבעיר את השטח: סגן ראש עיריית באר שבע שמעון בוקר, העומד בראש רשימת 64 מנדטים, פרסם פלאייר בו הוא מזהיר מפני שריפת בתי כנסת ומבטיח שבבאר שבע זה לא יקרה. בוקר התעמת בעבר עם המפגינים המתנגדים לשינויים במערכת המשפט. הרב נחום קרליץ, העומד בראש רשימת ‘’ציר נאמן'', מתכוון לערוך בשבוע הבא מצעד ספרי תורה במסלול הזהה למצעד הגאווה, כנגד הליברליות הלהט''בית. הוא זכה לתמיכה גדולה ברשתות החברתיות, במיוחד אחרי שקהילת הלהט''ב נקשה עמדה פוליטית והצטרפה למחאת קפלן.

 

דגל גאווה במחאת באר שבע (צילום: ללא קרדיט)
‘’כרזת הסערה'' של שמעון בוקר (סריקה)


בוקר אמר בתגובה ל''ישראל היום'': ‘’…תמיד אמרו לגבי הבדואים שזה קומץ, תמיד טענתי שאם לא תעצרו את זה פה זה יגיע לכל הארץ, פרוטקשן ופשיעה. יש דברים שצריך לעצור אותם", אמר המתמודד לראשות העיר.

"אנחנו יודעים שתל אביב זו מדינת שמאל, אדם ימני קשה לו לחיות כאן. אבל זה מגיע לבית שלנו באר שבע, ומורידים את דגל ישראל לחצי התורןבבניין העירייה. מגיעים לבניין מועצת העיר, הם צועקים ומקללים. נזרק לי בקבוק זכוכית לחצר הבית שלי".

בנוגע לשריפות בתי הכנסת בוקר כי הוא באמת ומאמין שזה יקרה: "זאת סכנה, צריך לעצור אותם. אמרתי את זה לפני שנה, עוד כשלא היה לי קמפיין. אמרתי שהם מסוכנים וצריך לזרוק אותם 'לקציעות' והם מאיימים להרוג את ראש הממשלה. זה כבר לא קומץ".

זאת ועוד: בבניינים בבאר שבע נתלו שלטי תמיכה ברפורמה, קריאות להחרים את חברת שטראוס, נגד השימוש בטלפונים חכמים וכן כנגד סכנת האינטרנט. תושבים בשכונה ותיקה סיפרו לחדשות באר שבע והנגב כי אנשים שהזדהו כ''פעילים'', שאלו באיזה דירות מתגוררים ‘’להט''בים'', ‘’ערבים'' או ‘’אנשים שאתם יודעים שהם שמאלנים''. ‘’לא ענינו'', מספר אחד הדיירים. ‘’ברור שמישהו ניסה להתגרות. בבניין שלנו גרים מהכל, לא אכפת לאף אחד מי אתה ומה אתה''.

 

כרזה של ‘’הוועד לטוהר'' בבאר שבע (צילום: דני בלר)


 

חרם על חברת שטראוס, סמוך לסופרמרקט בשכונה ה' (צילום: דני בלר)


הימים שלפני מערכות בחירות נחשבים רגישים בבירת הנגב ובמיוחד הפעם, מאחר והחגים נוגסים מהמאני טיים של מערכת הבחירות. הפעם מדובר במצב מיוחד, מאחר ובבאר שבע הבחירות יהיו למועצת העיר בלבד. זאת לא תהיה הפעם הראשונה שלפני יום הבחירות יעשו ניסיונות להבעיר את השטח, גם לפני 40 ו-50 שנה הימים לפני הבחירות המוניציפליות נוצלו על ידי גורמים שונים להטיח רפש איש ברעהו, לרוב, ללא הצלחה וכגודל הרכילות המרושעת והארס, כך היה גודל ההתעלמות של התושבים מהמסרים.