מידע ראשוני: טרגדיה באומן - בן 55 מאופקים התמוטט ונפטר (תיעוד)

דוד מירילאשוילי התמוטט אתמול בזמן תפילת מנחה ונפטר באופן פתאומי. גיסתו: '' קשה וכואב הלב צער גדול נפל עלינו עם היוודע הידיעה המרה''
send whatsapp messsage send FB messsage
מידע ראשוני: טרגדיה באומן - בן 55 מאופקים התמוטט ונפטר (תיעוד) צילום: איחוד הצלה

טרגדיה באומן: דוד מירילאשוילי, תושב אופקים, בן 55,  התמוטט באופן פתאומי לעיני משפחתו, לאחר תפילת מנחה, בצאת החג, בכניסה לציון רבי נחמן מברסלב ונפטר. משרד החוץ וההציגות הישראלית פועלים להעברת גופתו לקבורה בישראל.
 


הוא היה לי לאח צעיר וחבר נפש. איש רב מעלות בעל חסד ונתינה אינסופית
 ממשרד החוץ נמסר כי הנושא מטופל על ידי נציגי משרד החוץ במקום בשיתוף פעולה עם זק"א והרשויות המקומיות באוקראינה, זאת במטרה להעביר את ארונו ארצה בהקדם האפשרי.

גיסתו, חנה, ספדה לו: ‘’בהלם ותדהמה משתפת שבטח מדינה שלמה שמעה שדוד מירילאשוילי בן 55 התמוטט באומן לעיני ילדיו והשיב את נשמתו לבורא. אז, דוד היקר הוא גיסי (אח של בעלי) ובמשך קרוב לארבעים שנה מחיי הוא היה לי לאח צעיר וחבר נפש. איש רב מעלות בעל חסד ונתינה אינסופית. אהוב על הבריות ועל כל מכריו. תמיד שמח ורוקד כפי שרואים בסרטון שצולם היום. בכל ארוע או שמחה שהיה מגיע אליה, תמיד היה "מסמר הערב". והערב לצערינו אנו מבכים את לכתו. קשה וכואב הלב צער גדול נפל עלינו עם היוודע הידיעה המרה. המח מסרב להאמין. ה' נתן וה' לקח, יהי שם ה' מבורך''.

 

בית ציון רבי נחמן באומן (צילום: Håkan Henriksson / CC BY 3.0) וידאו: רשתות / ללא קרדיטנפתלי רבינוביץ מפקד מבצעים של איחוד הצלה באומן: "בצהרי החג נמסר לנו על אדם שהתמוטט ואיבד את ההכרה. החובשים וצוות מרפאת אומן ביצעו בו פעולות החייאה כולל מתן שוקים חשמליים בניסיון להציל את חייו אך למרבה הצער נאלצו לקבוע את מותו. עסקני ברסלב בראשות העסקן הרפואי דודי רפפורט פועלים להטסת גופתו ארצה".

מתס שפירא ראש סניף איחוד הצלה באומן: "אמבולנסים של איחוד הצלה יישארו בכוננות עד לצאת יום הכיפורים עם חובשים שיפעלו במשמרות סביב השעון. במידת הצורך אמבולנסים של איחוד הצלה יפנו את מי שצריך לבתי חולים מקומיים".

דוד סלח סגן מנהל אגף מבצעים של איחוד הצלה: "צוותי הרפואה של איחוד הצלה באומן מאבטחים במשמרות סביב השעון את שלומם של הרבבות. אמבולנסים של איחוד הצלה פינו עד כה מעל 250 איש שהיו זקוקים להמשך סיוע רפואי למרפאת אומן הממוקמת בכניסה למתחם הקלויז' (בית הכנסת) המרכזי של איחוד ברסלב באומן".

מערכת חדשות באר שבע והנגב משתתפת בצערה העמוק של המשפחה.
יהי זכרו ברוך!