בערב ראש השנה: חפץ חשוד בפתח בית בנווה נוי (תיעוד)

החפץ החשוד הונח סמוך לחצר בית, חבלן משטרה טיפל בפריט, נחקרת סיבת האירוע. דיירים באיזור: ''זאת לא הפעם הראשונה''
send whatsapp messsage send FB messsage
זירת האירוע בשכונת נווה נוי (צילום וידאו וסטילס ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

חפץ חשוד אותר הערב, ראש השנה, בחצר בית  בשכונת נווה נוי בבאר שבע. עוברי אורח איתרו את המטען והזעיקו את המשטרה.  שוטרים הגיעו למקום, חבלן משטרה טיפל במטען ושלל כי מדובר בפריט חבלה. דיירים מספרים כי לא האירוע הראשון.

מהמשטרה נמסר כי לאחר טיפול חבלן משטרתי בחפץ החשוד הוסר החשד כי מדובר בפריט חבלה. בידי מערכת הביטחון עשרות התרעות על כוונות לבצע פיגועים במהלך החג. בין ההוראות שהועברו - המצאות של לפחות אדם אחד חמוש בכל בית כנסת. 

עדי ראיה סיפרו כי הרחוב נסגר. ‘’הדביקו להם שם לבנה עם חוטים, כאילו לבנת חבלה. אנשים ראו והתקשרו למשטרה. החורב פה היה סגור עד כמעט 1:00 בלילה. מישהו כנראה רצה לשלוח מסר של איום''.

זו אינה הפעם הראשונה שיש תקרית באיזור המסויים הזה בנווה נוי. לפני כחודש וחצי בשעה 00:30 לערך נשמע קול פיצוץ עז. ‘’הגיעה לפה משטרה, הגיעו חבלני משטרה. רחוב אטד נסגר לתנועה. חיכיתי עד שיפתחו את הרחוב ונוכל להגיע הביתה''.

תושב אחר סיפר: ‘’זה לא המקרה היחידי. יש פה פריצות, אנשים צריכים להסתגר בבית, להקיף עצמם בסורגים, כי יש פה פריצות. היו גם מי שפרצו להם פעמיים. זו מציאות הזויה''.  לדברי תושבים, העובדה כי המשכונה ניתן להילמט במהירות לשטחים פתוחים, מקלה על הפורצים. ‘’אף אחד לא רוצה לחיות מוקף גדרי תיל, אבל פה חייבים טיפול שורש. השלכת רימונים זה לא משהו שצריך להסכים איתו, לעבור איתו לסדר היום''.

קראו עוד באותו נושא:

יריות, רימון יד בחצר ופריצות: ''כנופייה השתלטה על נווה נוי''