שר הרווחה יעקב מרגי ביקר הבוקר ב'גן החלומות' של גדולים מהחיים בבאר שבע

שר הרווחה והביטחון החברתי יעקב מרגי הגיע הבוקר, חמישי, מלווה במשנה למנכ''ל משרד הרווחה, משה לבון ל''גן החלומות'' בבאר שבע, מרכז חינוכי שיקומי לפעוטות וילדים חולי סרטן של עמותת 'גדולים מהחיים'
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: עמותת גדולים מהחיים

שר הרווחה והביטחון החברתי יעקב מרגי הגיע הבוקר (חמישי, 07.09) מלווה במשנה למנכ"ל משרד הרווחה, משה לבון ל"גן החלומות" בבאר שבע, מרכז חינוכי שיקומי לפעוטות וילדים חולי סרטן של עמותת 'גדולים מהחיים' לרגל פתיחת שנת הלימודים תשפ"ד

עבור השר מרגי הייתה זו גם סגירת מעגל מרגשת לאחר שנכח לפני כ- 4 שנים בטקס הנחת "אבן הפינה" של גן החלומות של גדולים מהחיים בשכונה ג' בבאר שבע - "בית שולמית" ע"ש ד"ר שולמית כצמן ז"ל, שהייתה ממייסדי עמותת גדולים מהחיים.  

המודל הייחודי של גן החלומות של עמותת גדולים מהחיים עוצב כדי לספק לילדים חולי סרטן חוויות ילדות רגילות, תוך שמירה קפדנית על צרכיהם הרפואיים ומתן מענה לאתגרים הרגשיים -חברתיים הייחודיים שלהם. לשם כך יצרנו פורמט של גן סטרילי בסטנדרטים של חדרי הבידוד במחלקות האונקולוגיות בבתי החולים. הגן הנמצא בסמיכות לבית חולים עם מחלקה אונקולוגית כדי לאפשר לילדים גישה לטיפולים ומענה רפואי מידי אם מתעורר צורך בכך.

הגן מיועד לילדים מגיל מעון עד כתה א', המתמודדים ומחלימים מסרטן מאזור באר שבע והנגב, אופקים, שדרות, אשקלון, אשדוד, נתיבות, ערד, רהט והפזורה הבדואית. הגן פועל בשיתוף פעולה עם עיריית באר שבע, משרד הרווחה והביטחון החברתי, משרד החינוך, משרד הבריאות, ביטוח לאומי, תורמים ושותפים מהארץ ומחו"ל.

 

צילום: עמותת גדולים מהחיים

גני החלומות נועדו כדי לאפשר לכל ילד וילדה לחוות חווית ילדות נורמטיבית, מגוונת ושמחה תוך צמצום הפערים עם בני גילם, לשמור על הרצף החינוכי גם בתקופת מחלתם של הילדים ולאפשר להם להתפתח, להתקדם ולהשתלב בהמשך במערכת החינוך הרגילה. צוותי הגן, אנשי מקצוע עם ניסיון רב-תחומי עF9יר, מעניקים לילדים טיפול אוהב ומסור, תוך הבנה עמוקה לצרכיהם האישיים הרגשיים, הפיזיים וההתפתחותיים. בגן החלומות אנו סוללים את דרכם של ילדים ומשפחותיהם לרפואה שלמה, תקווה ושמחה.


בגן החלומות, גם הורים לילדים מחלימים מקבלים תמיכה רגשית וזוכים לאפשרות לחזור לשגרת חיים ועבודה ועל ידי כך להתחיל את תהליך הריפוי והשיקום של התא המשפחתי.

חודש ספטמבר הוא חודש המודעות הבינלאומי לסרטן בקרב ילדים ובני נוער. השר מרגי ענד את סיכת "סרט הזהב" לאות הזדהות עם המאבק במחלת הסרטן בקרב ילדים, כחלק מאירועי החודש להעלאת המודעות הציבורית בישראל לנושא.  

 

צילום: עמותת גדולים מהחיים

שר הרווחה והביטחון החברתי יעקב מרגי: "שמחתי מאוד להגיע לביקור בגן החלומות של עמותת 'גדולים מהחיים'. עבורי זו סגירת מעגל מרגשת! זכיתי לפני כמה שנים בתפקידי כיו"ר ועדת החינוך להשתתף בטקס הנחת אבן הפינה של הגן, והיום כשר הרווחה הגעתי לביקור ופגישת עבודה והתרשמתי מאוד מהפעילות הנעשית במקום עבור הילדים המיוחדים האלו, מהצוות המדהים והמסור ומהמבנה המפואר והמרווח שמעניק לילדים המיוחדים את החוויה והמעטפת הטובה ביותר להתפתחותם. צריך לשכפל מקומות כאלו בעוד מקומות בארץ. אני כשר הרווחה ארתם ואסייע ככל יכולתי לכך".

מנכ"לית עמותת גדולים מהחיים, אפרת ליכטמן: "רשת גני החלומות הסטריליים לילדים חולי סרטן, הכוללים מרכזים חינוכיים ומעונות יום שיקומיים של עמותת גדולים מהחיים, היא מודל ייחודי בארץ ובעולם. אנו מברכים ומודים לשר על התמיכה וקידום הגנים, המהווים מענה קריטי לכל כך הרבה משפחות. העמותה פועלת בימים אלה לפתיחת גני חלומות גם בירושלים ובחיפה".