בברכת נשיא המדינה: האוניברסיטה הפתוחה בבאר שבע עברה לרובע החדשנות

הופכת חזון למציאות: האוניברסיטה הפתוחה עברה מהקמפוס בבית יציב בעיר העתיקה, לקמפוס המתקדם מסוגו בישראל ברובע החדשנות. נשיאר המדינה בירך
send whatsapp messsage send FB messsage
חנוכת המשכן החדש במעמד ראש עיריית באר שבע (צילום: האוניברסיטה הפתוחה)

האוניברסיטה הפתוחה הופכת חזון למציאות ומעבירה את משכנה בעיר באר שבע, מהקמפוס בבית יציב בעיר העתיקה, לקמפוס המתקדם מסוגו בישראל ברובע החדשנות. הקמפוס החדש, בעלות של כמיליון דולר, הממוקם בבניין G7 לצד משרדיהן של חברות היי-טק, טכנולוגיה ואבטחת סייבר מהארץ ומהעולם, נפתח היום רביעי . נשיא המדינה, יצחק הרצוג: " זוהי לבנה נוספת בבניין המפואר של האוניברסיטה הפתוחה שמצטרף לחזון פיתוח הארץ והמדינה, דרך ההשכלה וחינוך לכל".
 


הנשיא, יצחק הרצוג, ציין בברכתו: "הבחירה של האוניברסיטה לפתוח את שעריה לכל מי שחפץ בידע, בהשכלה, בלי דרישות סף גורפות, מבטאת את האמונה שלכם בהון האנושי של החברה הישראלית, שהוא הון אנושי מדהים, בתעוזה הפדגוגית שלכם, שמתבטאת בגמישות ובחדשנות, וההירתמות שלכם למטרות הלאומיות של המדינה, וזה לא מקרה שאת אירועי היובל של האוניברסיטה אנחנו מציינים עם פתיחתו של קמפוס חדש בבאר שבע בירת הנגב


באירוע השתתפו: נשיאת האוניברסיטה הפתוחה, פרופ' מימי אייזנשטדט, מנכ"לית האוניברסיטה הפתוחה רות שהם, נגידת האוניברסיטה הפתוחה, נשיאת בית המשפט העליון לשעבר דורית בייניש, ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ'. כמו כן, נשיא המדינה, יצחק הרצוג, שלח את ברכתו.

הקמפוס החדש מאפשר למידה חדשנית, המציעה שילוב של לימודים אקדמיים, חוץ אקדמיים, מחקר ויזמות כמו גם מקום מפגש חברתי-אקדמי-מחקרי נגיש וידידותי. מהלך זה תורם לחיזוק שיתופי הפעולה והממשקים עם האקוסיסטם המקומי - התעשייה, הקהילה המקומית והיחידות הטכנולוגיות של צה"ל.

בקמפוס כיתות לימוד המאובזרות באמצעי למידה מתקדמים, מרחבי למידה מזמינים ונעימים, וכן מרחב העומד לרשות הסטודנטיות והסטודנטים ומיועד למפגשים לא-פורמליים. כאוניברסיטה הנושאת על דיגלה את הנגשת ההשכלה הגבוהה לכלל האוכלוסיות, הקפידו להנגיש את הקמפוס לבעלי צרכים מיוחדים. עיצוב הפנים של הקמפוס נעשה בידי חגית אזוט, בשיתוף אדריכלית פדגוגית  ד"ר ענת מור-אבי.

הנשיא, יצחק הרצוג, ציין בברכתו: "הבחירה של האוניברסיטה לפתוח את שעריה לכל מי שחפץ בידע, בהשכלה, בלי דרישות סף גורפות, מבטאת את האמונה שלכם בהון האנושי של החברה הישראלית, שהוא הון אנושי מדהים, בתעוזה הפדגוגית שלכם, שמתבטאת בגמישות ובחדשנות, וההירתמות שלכם למטרות הלאומיות של המדינה, וזה לא מקרה שאת אירועי היובל של האוניברסיטה אנחנו מציינים עם פתיחתו של קמפוס חדש בבאר שבע בירת הנגב. זוהי לבנה נוספת בבניין המפואר של האוניברסיטה הפתוחה שמצטרף לחזון פיתוח הארץ והמדינה, דרך ההשכלה וחינוך לכל''.

פרופ' מימי אייזנשטדט, נשיאת האוניברסיטה הפתוחה: "הקמפוס אותו אנו משיקים היום מכיל בתוכו את האוצרות והנכסים שלנו, של ידע ושל חוכמה ושל מחקר ושל הנגה והכל ארוז בתוך עטיפה של חדשנות וקידמה בהוראה, בלמידה ובמחקר בקמפוס חדשני"

רות שהם, מנכ"לית האוניברסיטה הפתוחה: ‘’מדובר בפרויקט לאומי שמבין את צרכי המדינה ואתגרי העתיד  ומשלב בצורה מיטבית בין אקדמיה, טכנולוגיה, קהילה ותעשייה מקומית. המתחם  המתקדם יהווה מקום מפגש חשוב בין סטודנטים/ות, בין מרצים/ות ומול שוק העבודה ובפרט חברות ההייטק. הקמפוס בבאר שבע שהוא להערכתי הקמפוס הטכנולוגי המתקדם בישראל ,הוא רק ההתחלה ואנו שמחות על הזכות להוביל שוב את ההשכלה הגבוהה אל עבר העתיד."