חמש דקות מבאר שבע: ''הוציא נשק מהרכב והתחיל לירות, כמעט עשיתי תאונה''

''יותר אני לא יוצאת מבאר שבע ביום שישי - זו סכנת נפשות'', מספרת תושבת העיר, שנקלעה לשיירת חתונה. ''סמוך לבאר שבע פגשתי שוטרים, אבל השיירה הספיקה לברוח לשביל צדדי''
send whatsapp messsage send FB messsage
שיירת חתונה בדרך לבאר שבע (צילום: משטרת ישראל)

עדות מצמררת ממקור ראשון: ‘’נסעתי עם הרכב  בכביש דימונה בדרך לבאר שבע. עקפה אותי שיירת חתונה. הם נסעו בפראות. עצרתי ונתתי להם לעבור. אבל אז, אחרי חמש דקות נסיעה, לא הרחק משכונת הפארק בבאר שבע, פגשתי בשיירה שוב. אחד הנוסעים הוציא את הגוף מהרכב, שלף נשק והתחיל לירות צרורות''. 
 


‘’זה היה מפחיד. לא הייתי מסוגלת להמשיך בנסיעה. אני לא יותר לא יוצאת מחוץ לבאר שבע בימי שישי''
 ‘’זה היה מפחיד. חשתי בלבי, רעדתי כלי. בהמשך הדרך פגשתי ניידות משטרה שעמדו במחסום קרוב לשכונת הפארק. אמרתי להם שראיתי את השיירה, סיפרתי להם מה קרה ושהם בינתיים נעלמו בכביש צדדי'', מספרת תושבת באר שבע, שנקלעה בשישי האחרון בשיירת חתונה, אחת מתוך רבות שהשתוללו בכבישים בסביבת באר שבע.

‘’זה היה מפחיד. לא הייתי מסוגלת להמשיך בנסיעה. אני לא יותר לא יוצאת מחוץ לבאר שבע בימי שישי. זה פשוט מפחיד והזוי מה שקרה שם'', היא מספרת. ‘’כמעט עשינו תאונה. היינו משותקות''. ביום שישי, כזכור, ערכו המשטרה בשיתוף לוחמי יחידת יואב ומג"ב, מתנ"א, בח"מ דרום ויחידת התצפיות המחוזית - "מגדלור", מבצע אכיפה כנגד שיירות החתונה בחברה הערבית הנגב, במהלכה עוכבו 10 שיירות, בהן נתפסו נהגים שיכורים ומסוממים. לחלק מהנהגים נשללו הרישיונות לחודש ויוגשו נגדם כתבי אישום.  

יום שישי הוא יום שיירות החתונה בנגב והנהגים בכביש באר שבע דימונה וכביש היציאה הצפונית של באר שבע כבר למדו להיזהר. שיירות החתונה, בהן עשרות כלי רכב הנוסעים בפראות, לעתים תוך כדי ירי באוויר, מסכנים את כל שנמצא באותה עת בכביש. לפעמים, השיירות נכנסות לבאר שבע, לסיבובי ראווה.