על רקע מאמץ אחרון למנוע שביתה בתיכונים, 410,000 תלמידים בדרום יחזרו מחר ללימודים

במחוז הדרום ממתינים בדריכות לתוצאות הפגישה בין רן ארז לשר החינוך יואב קיש, אך ערוכים לפתיחת שנת הלימודים, שתחל בשישי
send whatsapp messsage send FB messsage
פתיחת שנת הלימודים בבאר שבע. השנה, למרבה השמחה, ללא מסכות (צילום: דוברות כב''ה)

מחוז הדרום ערוך ומוכן להתחיל את שנת הלימודים תשפ''ד, בכפוף לתוצאות הפגישה בין יו''ר ארגון המורים רן ארז, לבין שר החינוך יואב קיש, שמנסה לשכנע את שר האוצר בצלאל סמוטריץ לשחרר תקציבים ךטובת מערכת החינוך, בה חסרים נכון להיום, אלפי אנשי הוראה. 

בשנת הלימודים תשפ"ד, במחוז הדרום לבדו יש 410,000 תלמידי בתי ספר וגנים וכ-37,000 עובדי הוראה. על פי הערכות משרד החינוך, שנת הלימודים צפויה להיפתח כסדרה במחוז הדרום, בציפייה שתיפתר בהקדם סוגיית השכר של מורי החטיבות העליונות מול ארגון המורים. 

השנה צפויות להיכנס תכניות חדשות, ותכניות קיימות יורחבו. בתוך כך יינתן ביטוי נרחב לעיסוק בפיתוח המצוינות האישית ומיומנויות חברתיות תחת הנושא השנתי הנבחר – מיצוי ומצוינות. 

 

שלום כיתה א': בבאר שבע הילדים מחכים להתחיל את הלימודים (צילום: משטרת ישראל)מנהל מחוז הדרום, רם זהבי: "ההנהגה החינוכית של מחוז הדרום נרגשת לפתוח את שנת הלימודים תשפ"ד. כך גם צוותי החינוך וההנהלה של מוסדות החינוך, שמכינים את בתי הספר והגנים באורח מיטבי לקליטת התלמידים. מדי שנה גדלה בהתמדה אוכלוסיית הדרום  ואנו נערכים לפתיחת השנה באורח מותאם מזה חודשים רבים. בתוך כך נדרשנו לתת מענה לסוגיות ואתגרים שונים כמו המחסור במורים, שעל מרביתו התגברנו, פתיחת מוסדות לימוד חדשים רבים, הקצאת תקציבים מותאמת למען שמירה על תנאי הלימוד, פתרון בעיות מול הארבעים רשויות המקומיות של מחוז הדרום וכן סוגיות רבות בחינוך המיוחד. אני מאחל לכלל תלמידינו שנת לימודים פורייה ומקדמת ולכל צוותי החינוך שלנו שנה טובה".  

שידור חי מחדר המצב של משרד החינוך (לע''מ)

 

מתוך 410,000 תלמידים בדרום –  112,000 הינם תלמידים בחברה הבדואית. 25,200 תלמידים לומדים ברשויות "עוטף עזה". בדרום יש 2,600 תלמידים מחוננים, 5,400 תלמידים מצטיינים, 9 מרכזי לימוד למחוננים ומצטיינים ו-30,000 עובדי הוראה.

32,000 תלמידים יעשו את צעדיהם הראשונים בכיתה א', 21,000 תלמידי י"ב יפתחו את שנת הלימודים האחרונה שלהם בבית הספר. 45 מנהלות ומנהלי בתי ספר חדשים יפתחו את שנת הניהול הראשונה שלהם. 

בבאר שבע יפעל מוקד מיוחד לפתיחת שנת הלימודיםמוקד פתיחת שנת הלימודים פתוח וזמין עבורכם לפניות בנושא פתיחת שנת הלימודים החדשה. 
המוקד יהיה פתוח עד לתאריך 5.9 בין השעות 7:00 ועד 16:00, בימי שישי משעה 7:00 ועד 12:00. 
מחלקת היסעים החל משעה 6:30 ועד 18:00. 


במשטרה ובמג''ב: שוטרים סוגרים מעגל 

כחלק מהיערכות משמר הגבול לפתיחת שנת הלימודים, הוחלט במג"ב דרום על פרויקט "א' ועד מג"ב" בעיר באר שבע. כחלק מהפעילות לשמירה על ביטחון האזרחים והסדר הציבורי ביום פתיחת שנה"ל, לוחמי ולוחמות מג"ב פועלים לשמירה על ביטחון תלמידי ביה"ס בו הם למדו בעיר ב"ש.

התלווינו לארבעה לוחמות ולוחמים שגדלו והתחנכו בעיר באר-שבע והיום סוגרים מעגל, ומגיעים ליום המרגש של פתיחת שנת הלימודים, לשמור, להגן ולשמח את התלמידים שפוקדים את מוסדות החינוך.

בין הלוחמים המשתתפים בפרוייקט המיוחד משתתפת גם רש"ט דרור כהן, בת 20 ומתגוררת בבאר שבע, משרתת כלוחמת בזרוע שחר במג"ב דרום, שומרת על התלמידים המגיעים לביה"ס יחדיו.

סמ"ש איתמר לוי, בן 19 ומתגורר בעיר ב"ש, משרת בזרוע שחר במג"ב דרום, למד בביה"ס היסודי בן גוריון ובתיכון במקיף ז', שומר על התלמידים המגיעים לביה"ס היסודי בן גוריון.

 

משתתפי הפרויקט המרגש: שוטרי מג''ב ילוו תלמידים בבתי הספר בבאר שבע בהם למדו (צילום: דוברות המשטרה)

סמ"ש אליה סמיה, בן 20 ומתגורר בבאר שבע, משרת כלוחם בזרוע שחר במג"ב דרום שומר על תלמידים המגיעים לביה"ס בית מוריה.

רש"ט נהוראי זריהן, בן 19 ומתגורר בעיר ב"ש, משרת כלוחם-נהג בזרוע שחר במג"ב דרום, שומר על תלמידי ביה"ס היובל בו למד הוא וגם אחיו הגדולים.

הלוחמים מספרים על תחושת האחריות והחיבור האישי למשימה. הם מתרגשים מהפגישה עם סגל ההוראה, שחלקו היה גם בתקופתם ומסגירת המעגל האישית המתלווה לתחושת השייכות במשימה הזו. לוחמי משמר הגבול מבצעים פעילויות רבות לשמירה על ביטחון האזרחים בשגרת היום-יום בעיר ב"ש ובדרום בכלל.

רש"ט דרור כהן התייחסה לפעילות ואמרה: "כשהייתי בכיתה ד', אבא שלי שהיה במשמר הגבול, בא לבית הספר ליום הורה-מורה והוא הביא לנו לבית ספר רכב מסוג 'קרקל' של משמר הגבול והסביר לנו על החיל . 2 האחים הקטנים שלי גם למדו בבית הספר הזה, אני מרגישה חיבור אמיתי למשימה הזו ומבינה היום כמה אנחנו חשובים פה לשמירה על התלמידים."