הורים לילדים בכיתה ג' בבאר שבע, תרגעו!

אחרי המחאה ברשתות החברתיות, תוכנית הצהרונים לכיתה ג' בבאר שבע תמשיך לתת מענה כמו בעבר
send whatsapp messsage send FB messsage
אבי אוחיון ראש מינהל החינוך ומוטי גלר יו

בעקבות מחאת ההורים, גם השנה ינתן מענה לילדי כיתות ג' במסגרת תכנית ניצנים, התכנית הלאומית של משרד החינוך לילדי גן ולכיתות א' ו-ב׳. העירייה והנהגת ההורים העירונית הבינו את הצורך בהמשך מתן המענה לילדי כיתות ג', כפי שנעשה בשנת הלימודגים הקודמת, בעקבות הביקורת הציבורית. 

תכנית הצהרונים "ניצנים" מאפשרת הפעלתן של מסגרות חינוכיות הפועלות עם סיום יום הלימודים ומסובסדות על ידי משרד החינוך. התכנית מיועדת לילדי הגנים העירוניים עד כיתה ב' ומעניקה מענה איכותי, חווייתי וחינוכי, המותאם לגיל הילדים ולצרכיהם ההתפתחותיים והרגשיים. עם זאת, הורים לילדים בכיתות ג' קבלו על כך שהם הם זקוקים לתוכנית, מאחר ומדובר במשפחות בהן שני ההורים עובדים.

התכנית, בפיקוח משרד החינוך, מקנה תכנית חינוכיים, חברתיים וערכיים, הכוללים פעילויות תרבות, למידה והעשרה, חוגים, סיוע בשיעורי הבית וזאת בדגש על איכות פדגוגית, ארוחה חמה, בריאה ומזינה. חברת כיוונים היא המובילה את תכנית ניצנים בבאר שבע. פעילות הצהרון תחל בסיום יום הלימודים ותימשך 3 שעות בהתאם למתווה של המוסד החינוכי.

הורים רבים פנו בבקשה להמשיך את מתן המענה גם לכיתות ג׳. בכיוונים יתנו מענה כפי שניתן בעבר בהתאם לביקושים שיעלו.  ‘’העירייה באמצעות חברת כיוונים נמצאת בעיצומה של הערכות למתן מענה לילדי כיתות ג'. בחודש הקרוב יאספו הבקשות מצד הורי כיתות ג', ובתאום עם הנהלות בתי הספר ועם הנהגת ההורים, נערכת חברת כיוונים לגיוס כוח אדם להפעלת הצהרונים לאחר החגים''.