מפלגת השלטון לא מצליחה להתאחד: הליכוד בבאר שבע יתמודד בשתי רשימות נפדרות

בתום דיון ישיבת בית הדין העליון הליכוד הוחלט כי בבחירות לעיריית באר שבע - ירוצו בנפרד רשימה של שמעון בוקר בתמיכת הליכוד ורשימה שתיבחר בסניף
send whatsapp messsage send FB messsage
עיריית באר שבע, סמך הליכוד (קרדיטים: BASWIM, נחלת הכלל)

מפלגת השלטון לא מצליחה לאחד שורות בעיר הליכודית, באר שבע: הליכוד בבאר שבע יתמודד לראשות העירייה ולמועת העיר בשתי רשימות נפרדות - כך החליט בית הדין העליון בליכוד, בתום דיון בעתירה בראשה עמד שמעון בוקר, סגן ראש עיריית באר שבע, יו"ר מועצת סניף הליכוד בבאר שבע, יו"ר סיעת הליכוד במועצת העיר באר שבע, סגן יו"ר הליכוד העולמי ועימו שורה ארוכה של חברי סניף הליכוד המקומי. 

לאחרונה, באופן מפתיע, בוקר הודיע כי יתמודד מול ראש העירייה המכהן, רוביק דנילוביץ', הנהנה מפופלריות גדולה ונדמה היה כי יהיה המועמד היחיד - ועל הבחירות היו אמורות להיערך רק למועצת העיר. אלא שבעיר הליכודית, שורה ארוכה של מאבקים פנימיים בתוך סניף הליכוד מונעים ממנו לאחד שורות.

הפילוג תופס את הליכוד כחודשיים לפני הבחירות המוניציפליות, כאשר שאר הרשימות כבר מחממות מנועים. בבאר שבע יהיה מצב חסר תקדים: שמעון בוקר ירוץ ברשימה ‘’בתמיכת הליכוד'', ומולו רשימה של הליכוד שתיבחר בסניף. 
 
‘’פרסום פסק הדין נדחה עד היום לבקשת הצדדים, בגלל ניסיונות פישור בכיוונים שונים בין הצדדים. בסופו של דבר, לא הצליחו הצדדים להגיע להסכמה על רשימה משותפת, אך לעומת זאת הגיעו להסכמה על כך שהעותר ירוץ ברשימה עצמאית בתמיכת הליכוד'', כתב הרכב השופטים של בית הדין של הליכוד.

‘’בעקבות הסכמה זו, קיבלה ועדת ההיגוי החלטה נוספת המאשרת את ההסכם בין שני הצדדים לפיו תתמודד רשימת הליכוד כפי שתיבחר בבחירות במועצת הסניף ולצידה רשימה עצמאית בראשות העותר. אשר על כן, פסק דיננו לעיל נשאר בתוקפו בהסכמת הצדדים רק בכל הנוגע לאי התערבות בהחלטת ועדת ההיגוי לקיים את בחירת רשימת הליכוד במועצת הסניף''.

בספק הדין צויין כי ‘’לעומת זאת, התברר לנו כי ועדת ההיגוי לא דנה לעומק, אם בכלל, בבקשתו של העותר מספר 1 (שמעון בוקר) לקיים פריימריז למועמדות לראשות העיר. העותר מספר 1 טען כי מועמדות לראשות העיר תסייע לרשימה למועצת העיר להגביר את כוחה''.

‘’עו"ד אמנון כהן, אשר הצטרף למשיבים, העלה אומנם טענה הפוכה, אך במקרים אחרים ששאלה זו עלתה לדיון בוועדת ההיגוי, כפי שהובאה בפנינו בדיונים אחרים, תמכה ועדת ההיגוי בדעה כי מועמדות לראשות העיר מחזקת את הרשימה למועצת העיר ולא מפריעה לה. לכן, החלטנו להחזיר את הנושא לוועדת ההיגוי שתזמן את כל הצדדים כולל העותר מס' 1 לדיון בנושא במגמה לקיים פריימריז למועמד הליכוד לראשות העיר''. 

במועצה הנוכחית יש לליכוד שני מושבים: של בוקר, שהוא סגן ראש העיר ושל ד''ר רותי פרנקל, שהודיעה על פרישתה לאחרונה. רוב המושבים במועצה שייכים ל''דרך חדשה'', של דנילוביץ ובמועצה יש רק חבר אופוזיציה אחד, משה ינאי.