''אזרחים ערבים נרצחים - והשר הממונה מגיע לפקח על הריסת פחונים''

ביקורת בחברה הבדואית בנגב: שרי הבטחון הלאומי והשיכון הגיעו לפקח מקרוב על הריסת פחונים בפזורה, אך השר לא נותן מענה לגל האלימות שגבה מתחילת השנה יותר מ-160 קורבנות. ''הריסת פחונים, זה מה חשוב?''
send whatsapp messsage send FB messsage

קרדיטים: שרי השיכון והביטחון הלאומי, עם מפקד המחוז הדרומי, מפקחים על ההריסה (צילום ללא קרדיט), וידאו מהשטח (ללא קרדיט)

סערה בפזורה: שרי הביטחון הלאומי, בן גביר והשיכון, גולדקנופף, הגיעו הבוקר, שלישי, לאזור תל ערד ובאזור שממזרח לכביש 80 (מזרחית לבסיס נבטים), לפקח אישית על הריסה של מספר פחונים. המבנים אותרו באמצעות מערכת טכנולוגית חדשה המזהה פלישות חדשות לקרקעות המדינה באמצעות צילומי רחפן ולווין. בציבור הערבי בנגב כועסים: ‘’למה לא משקיעים מאמץ כזה במיגור הפשיעה שגבתה כבר למעלה מ-160 קורבנות''.

על פי המשרד לביטחון לאומי, ‘’לפולשים ניתנו למעלה משלושה חודשים להתפנות באופן עצמי ולהרוס את המבנים הלא חוקיים, משלא עשו זאת בעצמם נאלצה המדינה לפעול למימוש הצווים. במסגרת הפעילות שקיימה רמ"י בחודש פברואר השנה במהלך מבצע "נץ הדרום", הוצאו למעלה מ-360 צווי הריסה ופינוי, במטרה להשיב את הקרקעות לציבור''.
 


השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "ראשית באנו לכאן היום להגיד כל הכבוד על עבודת הקודש, תמשיכו עם זה, זה חשוב''

ח״כ ואליד אלהואשלה,רע״מ: ‘’בזמן שאזרחים ערבים נרצחים בבתיהם, וכלל החברה הערבית חיה בפחד ואימה, השר הממונה בוחר לברוח מהטיפול במרחץ הדמים''
 השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "ראשית באנו לכאן היום להגיד כל הכבוד על עבודת הקודש, תמשיכו עם זה, זה חשוב. אני גם יודע שזו עמדתו של השר גולדקנופף, להחזיר את ההרתעה, להחזיר את השפיות ולהחזיר את המשילות. בנוסף, צריך לשלב בין הצווים המנהליים לשיפוטיים, זה האידאל, אני לגמרי מסכים שצריך לתת להם הסדרה, אבל, לא ניתן מצב שינצלו את זה שאפשר לפלוש מכיוון שאין הסדרה. אני אמשיך ללוות את ההריסות, הייתי לפני שבוע, אני פה גם היום. ככה  מתחילה משילות, מהדברים האלו. אמשיך לעקוב ולבוא עד שהפולשים יבינו שיש כאן בעל הבית למדינה הזאת".


שר הבינוי והשיכון הרב יצחק גולדקנופף: "עוד לפני הבחירות במסגרת סיורים שערכתי בשטח התוודעתי לסוגיית הפלישה לשטחים והיקפה העצום, כמו גם לנזק והסיכונים הנשקפים ממנה. בישיבת העבודה הראשונה עם רמ״י הנחיתי אותם לפעול ללא פשרות והנחות, למגר את התופעה ולפעול בנחישות כנגד גנבי הקרקעות. אני שמח לראות את התוצאות בשטח. ההפקרות שהיתה דינה להיפסק ואין לה מקום במדינה ריבונית. תודה לשר לבטחון לאומי איתמר בן-גביר שפועל ללא לאות כנגד הפשיעה וההשתלטות על קרקעות באופן בלתי חוקי".

את הדברים שמע ח״כ ואליד אלהואשלה,רע״מ: ‘’בזמן שאזרחים ערבים נרצחים בבתיהם, וכלל החברה הערבית חיה בפחד ואימה, השר הממונה בוחר לברוח מהטיפול במרחץ הדמים והטרור האזרחי ומצטרף בעצמו לכוחות ההרס אשר ביצעו היום הריסת בתים ביישובים הבדואים בנגב. מנציח את אוזלת היד מול הפשיעה והרציחות, ואת הכוחות המתוגברים מפנה להרס בתים בנגב והשארת ילדים ומשפחות ללא קורת גג. בן גביר רוצה להרוס את מרקם החיים של כלל האזרחים בנגב. וחמור לא פחות זה הנוכחות הפעילה והמגבה של השר גולדקנוף בשטח, מי שמשווק את עצמו כ ״מגן החלשים״, בוחר להפר את דרכם של החרדים אשר תמיד היו גורם מגשר ואמפתי, ובחר לקחת חלק פעיל בהרס בתי אזרחים מוחלשים''.