''קרא לבן שלי 'בדואי מסריח' ואז דקר אותו בגב'': אביו של הילד הפצוע מדבר לראשונה

אביו של הילד שנדקר במרכז מסחרי מדבר לראשונה: ''הבחור קרא לבני 'בדואי מסריח' ואז דקר. אנחנו ותיקים בעיר, בחיים לא חווינו גזענות. בני מאושפז, ספג נזק חמור''
send whatsapp messsage send FB messsage
הילד הפצוע (תמונה באדיבות אבי המשפחה)

התוצאה הכואבת של האלימות בעיר גדולה בנגב: ‘’בני נפגע מהדקירה במקום רגיש בגבו, יש חשש לפגיעה במערכת העצבית, יהיה לו קשה ללכת והוא מתקשה במתן שתן. הוא עוד עלול להישאר באשפוז'' - כך אומר ע', אביו של הילד בן ה-13 שנדקר לפני כשבוע במרכז מסחרי, בשיחה עם חדשות באר שבע והנגב. 

כנגד הדוקר, נער בן 16, הוגש כתב אישום. משפחתו של הילד שוהה לידו כל העת. אביו אומר כי בכל השנים בהם מתגוררת המשפחה בעיר, מעולם לא חשה לא עוינות ולא גזענות. בשל מגבלות החוק, לא ניתן לפרסם פרטים נוספים מהאירוע.
 


הילד בן ה-13 עדיין מאושפז. אביו מספר שבגלל מיקום הדקירה, הילד סובל מפגיעה עצבית, המשפיעה על מערכות גופו: ‘’הוא מתקשה ללכת, הוא מתקשה לתת שתן, הוא יהיה מאושפז ככל הנראה גם בשבוע הבא. זה אירוע קשה לו ולנו, המשפחה. עוד לא ברור מה הנזק שנגרם לו''
 

‘’באו נערים וקראו לבן שלי ‘בדואי מסריח’, בעת שישב במרכז המסחרי בשכונה בה אנחנו מתגוררים,  והתחילו להכות אותו. אחד מהם, בן 16, דקר אותו בגב ונמלט'', מספר ע', אביו של הילד הפצוע. ‘’אנחנו גרים בעיר שנים רבות, בחיים לא היה לנו אירוע כזה. הבן שלי לומד מחוץ לעיר, אך חבריו גרים בשכונה בה התרחש המקרה. בחיים לא היו לנו לא עימותים ולא ריבים עם אף אחד. הפעם, זו הייתה תקיפה על רקע גזעני. נער יהודי דקר את הילד שלי שלא עשה כלום. הוא ישב במרכז המסחרי וגם אם היה וויכוח, זו לא סיבה לדקור ילד''.

הילד בן ה-13 עדיין מאושפז. אביו מספר שבגלל מיקום הדקירה, הילד סובל מפגיעה עצבית, המשפיעה על מערכות גופו: ‘’הוא מתקשה ללכת, הוא מתקשה לתת שתן, הוא יהיה מאושפז ככל הנראה גם בשבוע הבא. זה אירוע קשה לו ולנו המשפחה. עוד לא ברור מה הנזק שנגרם לו''.

על פי כתב האישום, בין הילד לבין נערה פרץ ויכוח, בעת שהילד ישב במרכז מסחרי. הנערה הזעיקה את אחיה ואת חבריו ואלה תקפו את הילד. ‘’גם אם פורץ ויכוח - ופה מדבר בילד - לא דוקרים. מה שקרה לבן שלי מזעזע''.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה בשבוע שעבר נכתב כי :" קיים חשש שהמשיב יסכן את בטחון האדם והציבור בשים לב לכך שהמשיב במעשיו, גילה אלימות שלוחת רסן, כלפי קטין מתחת לגיל 14, תוך שימוש בסכין, בשעות הערב במרכז מסחרי באזור בית מגורים."   לנאשם יוחסו עבירות של חבלה בנסיבות מחמירות והחזקת אגרופן או סכין שלא כדין.