הצבעות מהירות והאמנה של ינאי: כך הסתיימה ישיבת המועצה האחרונה לקדנציה (תיעוד)

בפעם הבאה שמועצת העיר באר שבע תשב - היא כבר תראה אחרת: ישיבת המועצה האחרונה לקדנציה הוקדשה לאמנה של ינאי, להזדהות המפלגות והצבעה מהירה על סעיפים
send whatsapp messsage send FB messsage
ישיבה אחרונה לקדנציה. ראש העירייה רוביק דנילוביץ נושא דברים (צילום: דני בלר)

תמה הקדנציה - ובפעם הבאה שמועצת העיר באר שבע תשב, היא תראה אחרת לגמרי: אתמול, רביעי, נערכה ישיבת המועצה האחרונה לקדנציה זו, כשחלק מהחברים נעדרים ואת הישיבה מנהל ראש העירייה רוביק דנילוביץ', מאחר וממלאת מקומו, ד''ר חפצי זוהר, שוהה בחופשה. למעשה, מדובר בשלוש ישיבות שונות (90, 91 ו-92), שנוהלו במהירות שיא על ידי דנילוביץ'. במהלך הישיבה, ראש העירייה נפרד מארבעה חברי מועצה ותיקים, שלא ימשיכו אל המועצה הבאה: טל אל על, שמלווה את ראש העירייה מתחילת שנות האלפיים, מוטי בן יהודה, יוסי דדוש ורוסט קרפמן. הם, כמובן, ימשכו בעשייתם למען העיר במסגרות אחרות.
 


משה ינאי סיכם: ‘’לכל המתמודדים החדשים והוותיקים גם יחד: רצוי שידעו שלהיות חבר מועצה זו לא קייטנה לא פיקניק ולא כובע על הראש - זוהי שליחות ציבורית המחייבת התמדה והשקעה לטובת התושבים והשתתפות בוועדות העיריה. נדרש מחברי המועצה לסייע לאזרח בפתרון בעיות שהאזרח מתקשה בהם. למותר לציין שלהיות חבר מועצה זהו תפקיד תובעני, בהתנדבות וללא שכר''
 
הקדנציה האחרונה לא הייתה קלה: במהלך נערכו 5 מערכות בחירות ארציות, ישראל והנגב עברו מערכות צבאיות וגם מגפה - ואם זאת, בבאר שבע נמשך פיתוח העיר, למרות כל הקשיים, לרבות איכלוסן של שכונות חדשות, חנוכת פארק הנחל, קידום פרויקטים ועוד. מערכת הבחירות המוניציפליות הנוכחית לא תיערך על מים שקטים - בשל המחאה המשפטית וסימן השאלה שמציב הדיון בבג''ץ בעניין עילת הסבירות, שיחל ב-12 בספטמבר. 

 

מבט אל מועצת העיר האחרונה לפני הבחירות (צילום: דני בלר)בין הנושאים האחרונים בהם דנה המועצה - השיפוץ הנרחב בשוק העירוני, מהלך חסר תקדים שישדרג את השוק הוותיק לאחד היפים בארץ, הצבעות על סעיפים שונים  - כדי להשאיר שולחן נקי לפני מערכת הבחירות ואמנה שיזם חבר האופוזיציה משה ינאי - שעיקרה מחויבותם של חברי המועצה לפעול לטובת תושבי העיר. ראש עיריית באר שבע אף תמך ביוזמה: ‘’כל דבר שהוא לטובת תושבי העיר - אנחנו בעד''.

וידאו: ישיבת המועצה, מתוך השידור החי של חדשות באר שבע והנגב (צילום: דני בלר)


 משה ינאי נשא דברים מספסל האופוזיציה: ‘’כמי שכיהן כאופוזיציה היחידה במועצת העיר בשנים האחרונות, מרשה לעצמי לשתף אתכם מהזווית שלי על תפקידו של חבר מועצה בקואליציה בכלל ובאופוזיציה בפרט. ברצוני גם להודות לכם בהזדמנות זו, ובעיקר לראש העיר שלנו, על האוזן הקשבת והטיפול בסוגיות שהעליתי כאן בישיבות מועצת העיר'', אמר ינאי.

 

האופוזיציונר משה ינאי נושא דברים נרגשים על תפקיד חבר המועצה (צילום: דני בלר)‘’תפקידו של חבר מועצה על כל חבר מועצת עיר מוטלת אחריות גדולה: תפקידו לשאול שאלות, להציף נושאים דחופים שלא עלו על סדר היום השוטף, לייצר ביקורת בונה, ולהוביל שמירה על זכויות התושבים ועל חופש הביטוי''.

‘’היות ובקדנציה שמסתיימת בימים אלו שימשתי כאופוזיציה יחיד במועצה, ידעתי שעל כתפיי מוטלת אחריות כבדה וכפי שוודאי שמתם לב, עשיתי כמיטב יכולתי. הצפתי במועצה נושאים רבים בשיתוף איתכם, שהיו לטובת העיר ותושביה'', ביקש לסכם.

‘’לכל המתמודדים החדשים והוותיקים גם יחד: רצוי שידעו שלהיות חבר מועצה זו לא קייטנה לא פיקניק ולא כובע על הראש - זוהי שליחות ציבורית המחייבת התמדה והשקעה לטובת התושבים והשתתפות בוועדות העיריה. נדרש מחברי המועצה לסייע לאזרח בפתרון בעיות שהאזרח מתקשה בהם. למותר לציין שלהיות חבר מועצה זהו תפקיד תובעני, בהתנדבות וללא שכר''.

 

טל אל על, סגן ראש העיר שהלך דרך ארוכה לצידו של דנילוביץ', בדברי תודה (צילום: דני בלר)ממלאת מקום ראש העיר, ד''ר חפצי זוהר, שוהה בחופשה והשתתפה דרך הטימס. גם ד''ר רותי פרנקל, שהודיעה על פרישתה מהמועצה, לא נכחה. גם סגן ראש העיר, שמעון בוקר, לא נכח.

במהלך הישיבה, נערכה ישיבת ההזדהות, בה נציגי הסיעות מודיעים על שיוכם המפלגתי. הרב גדי מאזוז הודיע על שיוכו לעוצמה יהודית. מכיוון שלחברי המועצה יש זמן עד יום ראשון להודיע על שיוכם ועל נציגיהם, יוסי דלויה אמר כי ימסור הודעה בראשון. נציג משרד הפנים מסר את עיקרי ההנחיות לקראת הבחירות שיערכו ב-31 באוקטובר. המועד אחרון להגשת רשימות המועמדים הוא 40 ימים לפני הבחירות, ב-21.09.2023. יש לציין שעיריית באר שבע ממשיכה לעבוד כרגיל והמועצה הנוכחית עדיין מכהנת, עד לבחירתה והשבעתה של מועצה חדשה, בתום המשא ומתן הקואליציוני, שיחל מיד בתום הבחירות, עם היוודע התוצאות. 

ראש עיריית באר שבע הודה בתום הישיבה לחברי המועצה, לפקידות הבכירה והזוטרה ואפילו לנציגי התקשורת. הפעם הבאה שמועצת העיר תתכנס  תהיה בעוד למעלה מחודשיים.