נתפסה חוליית גנבי רכב בנגב: כנופיית ה''רוביקונים'' פעלה כמו ארגון צבאי

יחידות של אנשי שטח ואנשי מטה וציוד לשיבוש קשר: כך נלכדה הכנופיה שאחראית לגניבת עשרות כלי רכב בדרום
send whatsapp messsage send FB messsage
משבש הקשר (צילום: חברת פוינטר)

סוכלה חוליית 'גנבי הרוביקונים' האחראית על עשרות גניבות של רכבי ג'יפ בדרום הארץ. גניבות רכבים בדרום הארץ הפכו לעניין שבשגרה והתגבשו לידי התארגנות פלילית של כנופיות. אתמול, שלישי, התקבלה התרעה במוקד המבצעי של פוינטר על גניבת רכב במושב אחוזם. הרכב נגנב באמצעות הפעלת משבש  סלולרי – שיטה ידועה לגניבת רכבים. משדר פוינטר שהיה מותקן ברכב מצויד ברכיב לזיהוי משבשים אמצעותו ניקלט מיקומו של הרכב על ידי המוקד המבצעי של פוינטר שהפעיל אירוע לסיכול גניבה בשיתוף משטרת ישראל.

המוקד המבצעי יחד עם אוכפי פוינטר שהיו מצוידים ביחידות רדיפה דיווחו למשטרת ישראל והאירוע התפתח למרדף במהלכו התברר כי מדובר בחוליית הרוביקונים שהייתה אחראית לעשרות מקרים של גניבות רכבי ג'יפ מסוג רוביקון - ומכאן שמה.

חוליה זו התמחתה בגניבות רכבים יקרים אלה והטילה אימה על אזור ראשון לציון ודרום. המוקד המבצעי של פוינטר הכווין את הכוחות שדלקו אחרי גנבי הרכב, המרדף  הסתיים בהתהפכות של הרכב המוביל ולתפיסת הגנבים על ידי המשטרה.

 

אחד הרכבים שנתפסו (צילום סלולרי)

החוליה הורכבה מלפחות כ- 4 גנבי רכב מהפזורה הבדואית בדרום הארץ והיא פעלה בסגנון צבאי. כנופיית הגנבים הורכבה מאנשי "שטח" ואנשי "טכנולוגיה". הגנבים פשטו על אזור ראשון לציון ודרום הארץ וכללו רכב הסעות, סיור מקדים לאיתור הרכבים שאותם רצו לגנוב, "מפקד" בשטח, אשר מרכז ומנהל את כל האירוע ורכב "מוביל", בו נוהגים הפורצים המקצוענים, שתפקידו להוביל את השיירה לאחר הגניבה ולדווח לנהג הרכב הגנוב שנוסע מאחור על מחסומי משטרה בדרך.

שיטת הפעולה של החוליה היא באמצעות שימוש במשבש סלולרי, היוצר מיסוך על הקליטה הסלולרית ותשדורת GPS. דבר זה מעיד על כנופיה מאורגנת ומתוחכמת עם ציוד אלקטרוני יקר, אשר נמצא בשימוש בידי משפחות פשע, בעלות מגרשי פירוק המכוניות, הנמצאים בראש השרשרת ולעיתים ממומן על ידם. משדרי פוינטר ייחודיים בשוק  ומצויידים ברכיב לזיהוי משבשי סלולר מה שמאפשר סיכול גניבות במקרים של שימוש במשבשי סלולר.