דרס ילד למוות - והמשיך לנסוע

נסע ברכבו, פגע בבן 9 שנסע על קורקינט, פצע אותו באורח אנוש - והמשיך בנסיעה. עם זאת, כתב האישום נגד תושב כסייפה מייחס לו עבירות של הפקרה לאחר פגיעה ושל הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו
send whatsapp messsage send FB messsage
הילל ימהרן ז''ל, הילד שנהרג בתאונה (צילום: רשתות חברתיות / שימוש הוגן על פי סעיף 27א'), זירת בתאונה (גוגל מפות)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד אמיר אזברגה (27) מכסייפה, לאחר שהיה מעורב בתאונה שבה נדרס למוות את הילד הילל ימהרן ז''ל, לא עצר במקום התאונה ולא הזעיק עזרה לקטין. עם זאת, כתב האישום מייחס לו  עבירות של הפקרה לאחר פגיעה ושל הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.
 


למרות שאזברגה ידע כי פגע בקטין המשיך בנסיעתו ועצר את רכבו במרחק של כ-100 מטרים ממקום התאונה, המתין בתוך רכבו, מבלי לצאת ממנו, וכעבור פרק זמן קצר המשיך בנסיעה ועזב את המקום עם רכבו. בשום שלב אזברגה לא יצא מרכבו, לא ניגש לקטין ולא הזעיק עזרה עבורו

  

מכתב האישום שהגישה עו"ד אורלי פיתוסי עולה כי ב-20 בדצמבר, 2022,  בשעות אחר הצהריים המאוחרות, עצר אזברגה עם רכבו ברמזור אדום, בצומת הסמוכה לכניסה לאזור התעשייה בערד. באותה העת התקרב למקום קטין כבן 9 רכוב על קורקינט. עת הרמזור התחלף לירוק, החל אזברגה בנסיעה ובעודו נכנס לצומת פגע עם רכבו בקטין על הקורקינט. כתוצאה מכך הקטין הועף אל מכסה המנוע של הרכב, משם לשמשה הקדמית של הרכב, ולאחר מכן נהדף קדימה ונפל על הכביש. כתוצאה מהתאונה לקטין נגרמו חבלות קשות, והוא פונה תוך כדי החייאה לבית-החולים, שם נקבע מותו.

למרות שאזברגה ידע כי פגע בקטין המשיך בנסיעתו ועצר את רכבו במרחק של כ-100 מטרים ממקום התאונה, המתין בתוך רכבו, מבלי לצאת ממנו, וכעבור פרק זמן קצר המשיך בנסיעה ועזב את המקום עם רכבו. בשום שלב אזברגה לא יצא מרכבו, לא ניגש לקטין ולא הזעיק עזרה עבורו.  

כשעה לאחר התאונה איתרה המשטרה את רכבו של אזברגה והחלה במרדף אחריו, לאחר כ 200 מטר עזב אזברגה את הרכב והחל להימלט רגלית מהאזור. בשלב מאוחר יותר קרוב משפחתו של אזברגה הסגיר אותו למשטרה.

לאזברגה יוחסו עבירות של הפקרה לאחר פגיעה ושל הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.