סיירת הבטחון בבאר שבע תופסת על חם!

שיתוף פעולה מוצלח בין מוקד הביטחון העירוני, סיירת הביטחון ומשטרת באר שבע הוביל למעצר חשודים בפריצה לכלי רכב בשבת לפנות בוקר
send whatsapp messsage send FB messsage
רגע המעצר (קרדיט צילום: מוקד הביטחון של עיריית באר שבע)

במהלך משמרת שגרתית של תצפיתניות מוקד הביטחון העירוני, בלילה שבין שישי לשבת, סמוך לשעה 4:20 זוהו במצלמות המוקד 2 חשודים שמנסים לפרוץ לרכב מסוג טויוטה קורולה בסמוך לחניון רכבת צפון. בעקבות זיהוי מהיר של התצפיתניות, הוקפץ למקום צוות של סיירת הביטחון שזיהה ועיכב את החשודים, עד הגעת כוחות המשטרה להמשך טיפול בתחנת באר שבע.

מדובר בשני בני מיעוטים מהפזורה המוכרים למשטרה, אשר בכליהם נתפסו כלי פריצה.

האירוע בשבת הוא דוגמה למודל העבודה ושיטת ההפעלה של סיירת הביטחון: חיבור המוקד לאלפי מצלמות מכל רחבי העיר, זיהוי מהיר על ידי התצפיתניות של כל אירוע חריג וחיבור לסיירת הביטחון שמגיעה בתוך דקות וחוברת לאירוע.
שיטת הפעולה של סיירת הבטחון פועלת בחלוקה לגזרות עיר (פוליגונים), המאפשרת זמן תגובה מהיר ויעיל לכל פניה שמתקבלת.

רוביק דנילוביץ', ראש העיר: "מאז כניסתם לפעולה של הסיירת העירונית ומוקד הביטחון הרואה, נמנעים לא מעט מקרים של פשיעה, אלימות וגניבות.
במבחן התוצאה, תוספת הביטחון העירונית מוכיחה את עצמה, על אף שלא ניתן למגר את הפשיעה במאה אחוזים (לא בארץ ולא בעולם). חשוב לזכור שאנו מתמודדים עם אתגר מורכב - היעדר כוח אדם מצד משטרת ישראל, הגוף האמון והאחראי על הביטחון האישי. 
נמשיך לדרוש חיזוק המשטרה, תוספת שוטרים ומתן סמכויות רבות יותר לגופי הביטחון העירוניים. רק בשינוי התפיסה נוכל להתמודד עם אירועי הטרור האזרחי שהתגברו בשנים האחרונות ברחבי מדינת ישראל".

ליאור זוהר מפקד סירת הביטחון האחראי גם על מוקד הביטחון: "הצוותים במוקד ובשטח מכוונים לפעול מול כל אירוע במהירות ואפקטיביות רבה. תפיסת ההפעלה מוכיחה את עצמה בשטח. חשוב לציין את שיתוף הפעולה המצויין עם תחנת באר שבע של משטרת ישראל."