ד''ר רותי פרנקל הודיעה: ''אני פורשת ממועצת העיר''

לאחר 50 שנות פעילות ציבורית ופוליטית,הודיעה היום אשת החינוך , ד''ר רות פרנקל , על פרישתה מעיריית באר שבע. כיצד זה ישפיע על רשימת הליכוד הליכוד?
send whatsapp messsage send FB messsage
ד''ר רות פרנקל (צילום ארכיון: משה פריאל)

ד"ר רות פרנקל, מנשות הציבור המוערכות והאהובות בנגב, הודיעה היום,  לראש עיריית באר שבע  רוביק דנילוביץ', על החלטה לסיים פעילותה הציבורית כחברת מועצת העיר. העשייה הציבורית והחינוכית של רותי מתפרסת על לא פחות מחמישה עשורים. מדובר ב''מכה קלה בכנף'' לליכוד בבאר שבע.  בבחירות הקודמות, עת הצטרפה רותי פרנקל לליכוד,  הרשימה קיבלה  1.5 מנדטים, כאשר מחצית מנדט נוסף הגיע מהסכם עודפים עם ש''ס.  הפעם, ללא רותי פרנקל, עם הביקורת על הנהגת הסניף בבאר שבע והמלחמות בין המחנות, התוצאה יכולה להיות כירסום בקולות הליכד במועצת העיר, עד כדי גירוד אחוז החסימה. 

רות פרנקל רצה ביחד עם יוסי דלויה בבית היהודי בבחירות המוניציפליות לפני עשור, אך בבחירות האחרונות הצטרפה לשורות הליכוד. רות פרנקל נהנית תמיכה ציבורית רחבה, מאחר שכמחנכת גידלה דורות רבים של תלמידים וגם נועם הליכותיה קירב אליה ציבורים רבים. בסניף הליכוד המקומי לא הצליחו להעמיד חבר כנסת מבאר שבע, למרות שבירת הנגב היא מעוז ליכודי ומי שנבחר בסופו של דבר הוא ח''כ שלום דנינו, תושב עומר. דנינו נחשב לחבר כנסת מתון ומאוד ממלכתי, המנסה למצוא את המשותף והמאחד. בכך הוא מזכיר את ד''ר רותי פרנקל, שבדרכה הייחודית רשמה לזכותה עשייה רבה וברוכה. 

 

רותי פרנקל עם רוביק דנילוביץ', בעת שמסרה את ההודעה (צילום פרטי)ד"ר פרנקל  החלה את הקריירה החינוכית שלה באמצע שנות ה-70  של המאה הקודמת, כמורה מן המניין בבית הספר התיכון מקיף  ה' ולאחר זמן מונתה  למנהלת המוסד החינוכי שרבים וטובים למדו בו. אחת ההחלטות הראשונות לאחר בחירתו של יעקב טרנר ,בסוף 1998 לראש עיריית באר שבע, הוא מינויה של  ד"ר פרנקל ,למנהלת תחום חינוך בעירייה,תפקיד אותו מילאה ברציפות במשך 15 שנים.

ד"ר פרנקל, זכתה לשבחים רבים על עבודתה וההשיגים הגדולים במערכת החינוך ויש רבים הזוקפים עד היום את ההצלחה המטאורית ובשינוי הדרמטי של תוצאות הבגרויות ושל שלל פרסי המצוינות  בהם זכו תלמידי התיכוניים בעיר.

בתום 15 שנים בתפקיד מנהלת תחוך החינוך  שבו עשתה חיל רב,החליטה ד"ר פרנקל, להצטרף לפוליטיקה ובמשך 2 קדנציות שימשה חברת מועצה מוערכת.