יריות במחאה בנגב: מפגינים חסמו את הכניסה לקיבוץ חצרים, הקב''ט ירה באוויר (תיעוד)

האירוע שחששו לו מכל: מפגינים תומכי רפורמה חסמו את הכניסה לקיבוץ, התעמתו עם חברי הקיבוץ ועם הקב''ט, שירה באוויר. 7 נעצרו
send whatsapp messsage send FB messsage
הירי באוויר, העימות עפ המפגינים (צילומים ללא קרדיט / תוכם גולשים על פי סעיף 27 א')

יריות במחאה בנגב: תקרית חריגה הערב בכניסה לקיבוץ חצרים, כאשר קב''ט הקיבוץ ירה באוויר במהלך עימות עם תומכי הרפורמה המשפטית, שחסמו את הכניסה לקיבוץ. שבעה מפגינים נעצרו והמשטרה החרימה את נשקו על הקב''ט. ‘’המפגינים חסמו את הכניסה לקיבוץ כמה פעמים השבוע, ניסינו לדבר איתם, ברמה של שיחה חברים, אבל חלקם לא היו מוכנים לשמוע והאשימו אותנו בכל מיני דברים הזויים. באחד הערבים הוצאנו להם קפה ועוגות'', מספרת חברת קיבוץ. '

הערב התפתח עימות, שנחקר על ידי המשטרה, בין המפגינים, לבין חברי קיבוץ שרצו להיכנס לביתם. קב''ט הקיבוץ הוזעק לשער הכניסה. במהלך העימות, הוא ירה באוויר ובמקום התפתחה קטטה. המשטרה הגיעה למקום וביצעה מעצרים. 

לדברי חברים בקיבוץ  הקב"ט ירה באוויר אחרי  שחש סכנה מצד המפגינים. ‘’הגיעה חברת קיבוץ עם רכבה ורצתה להיכנס. הם דפקו לה על הרכב. היא הזעיקה את הקב''ט, שחש סכנה וירה באוויר. כבר ארבע לילות ברציפות שהם מגיעים לכאן, מתעמתים עם חברי הקיבוץ'', מספרת עדת ראיה. ‘’הפעם זה עבר כל גבול''. 

 

נשקו של הקב''ט (צילום: משטרת ישראל)בעקבות האירוע, מתכננים מחר, שלישי, להגיע עשרות מפגינים לשער הקיבוץ ולחסום את הקיבוץ. המשטרה ערוכה בנגב בכוננות שיא למנוע פגיעות בקיבוצי האיזור. תומכי הרפורמה המשפטית בבאר שבע טוענים כי המפגינים נגד הרפורמה, לדבריהם גם מתנגדי הממשלה, מובאים באוטובוסים מהקיבוצים באיזור על מנת לחסום את באר שבע. המשטרה עוקבת אחרי הרשתות החברתיות במרה ליירט כוונות לפגיעה. 

מהמשטרה נמסר:  ‘’במסגרת מחאה שהתקיימה לפני זמן קצר בכניסה לקיבוץ חצרים, במהלכה מוחים חסמו את הכניסה, התפתחה קטטה בין המוחים לתושבי הקיבוץ במהלכה קצין הביטחון של הקיבוץ השתמש בנשקו וירה באוויר. כוחות משטרת מרחב הנגב הוקפצו למקום , פעלו להשלטת הסדר ועיכבו 7 חשודים לחקירה''.

‘’עם סיום חקירת החשודים הוחלט לעצור את הקב"ט ו 4 חשודים נוספים במעורבות באירוע, והם יובאו היום לדיון בפני בית משפט השלום בבאר שבע בבקשה להאריך את מעצרם. 2 חשודים נוספים נחקרו ושוחררו בתנאים מגבילים''.

בחלק מקיבוצי הנגב הודקה האבטחה והחברים תודרכו לא להתעמת עם מפגינים תומכי הרפורמה. בין היתר, נאמר להם לנקוט משנה זהירות. ‘’מדובר במצב הזוי. אנחנו, שהיינו בין ראשוני המתיישבים בנגב, צריכים להיזהר ממפגינים ולחשוש להיכנס ולצאת. מה, הם ירימו עלינו ידיים? מה השלב הבא? סגר? גדרות תיל?'', אומרת חברה ותיק ה באלד מקיבוצי הנגב.