מתיחות שיא לקראת לילה של מחאה בבאר שבע: רגר נחסם לתנועה

אישור ביטול עילת הסבירות בכנסת הצית גל של מחאות - כאשר העיר באר שבע היא אחד המוקדים. שדרות רגר נחסמו לתנועה, המשטרה נערכת ללילה ארוך
send whatsapp messsage send FB messsage
שד' רגר חסום לתנועה (צילום סטילס ו-וידאו: יעל רונן)

בעקבות אישור הכנסת של ביטול עילת הסבירות, המשטרה נערכת ללילה ארוך של מחאה - בבאר שבע וברחבי הארץ. על פי הערכות שונות, מאות מפגינים חוסמים בשעות אלה את שדרות רגר בבאר שבע, בפעם השניה תוך ימים מעטים ואחרי מעצרו של מאגן המחאה בבאר שבע, עידו אטיאס. המוקדים העיקריים של ההפגנות הערב הם סמוך לכנסת, בירושלים ובתל אביב. החשש בירושלים, הוא מאירועים דומים לאלה שהתרחשו בגבעת הקפיטול. בתל אביב, עיקר החשש הוא מאובדן שליטה וחסימת צירים. בבאר שבע, המשטרה פרוסה בהיערכות שיא, למרות הפרות סדר.
 

שדרות רגר הערב, שני, במבט אווירי  (צילום: משה תייר)
צילום: יעל רונןאף כי אין הצהרות כאלה, ההערכה היא שההפגנות יהפכו למנומסות פחות. אחד החששות במשטרה היא מניסיונות דריסת מפגינים, במיוחד במקומות בהם קיים חיכוך על רקע פוליטי. 

מהמשטרה נמסר: ‘’בעקבות מחאה וצעדה המתקיימת כעת בעיר באר שבע בשדרות יצחק רגר, התנועה בכביש נחסמה לשני הכיוונים, באופן מדורג ובהתאם להתקדמות הצעדה. כוחות משטרת מרחב הנגב פועלים לאבטחת המפגינים ושמירת הסדר, זאת לצד הכוונת ציבור הנהגים לרחובות חלופיים סמוכים. משטרת ישראל קוראת לכל אדם הלוקח חלק במחאה, לגלות אחריות ולהימנע מהפרת החוק והסדר''.