תושב באר שבע התחזה לאישה, שכנע צעירים להצטלם בעירום - וסחט אותם

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד שחזוב זקיריאייב (19) מבאר שבע, בגין ריבוי עבירות סחיטה באיומים בעלות אופי מיני, שחלקן הובילו למעשים
send whatsapp messsage send FB messsage
איור המחשה: סטייבל דיפיושן

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עורכת הדין נוי סויסה, החל מחודש ינואר ועד לחודש יוני 2023 השתמש שחזוב בחשבונות פיקטיביים ביישומונים שונים כמו נוניצ'אט, אינסטגרם, טלגרם בכדי ליצור קשר עם כ-9 צעירים, מתוכם 2 קטינים וניהל עימם שיח בעל אופי מיני. 
 ‘’בשיחות אלו הפציר שחזוב בצעירים להצטלם עבורו בעירום מלא, תוך שהנחה אותם לצלם עצמם באופן בו יראו גם את פניהם, ואלה עשו כבקשתו כשהם חושבים שהם מדברים עם אישה צעירה. לאחר שקיבל את התמונות, סחט שחזוב את הצעירים ואיים עליהם שאם לא ישלמו לו סכום כספי בהקדם, יפיץ את התמונות בקרב קרוביהם''
 במהלך השיחות ובעודו מציג עצמו כבחורה צעירה בשם "נועה איפרגן", התכתב שחזוב עם הצעירים, ושלח להם תמונות עירום של אישה צעירה כדי לבסס את מצג השווא. על מנת לשכנע את הגברים לשלוח לו תמונות אינטימיות שלהם, שלח הנאשם באמצעות החשבונות הפיקטיביים הקלטות קוליות של אישה.

בשיחות אלו הפציר שחזוב בצעירים להצטלם עבורו בעירום מלא, תוך שהנחה אותם לצלם עצמם באופן בו יראו גם את פניהם, ואלה עשו כבקשתו כשהם חושבים שהם מדברים עם אישה צעירה. לאחר שקיבל את התמונות, סחט שחזוב את הצעירים ואיים עליהם שאם לא ישלמו לו סכום כספי בהקדם, יפיץ את התמונות בקרב קרוביהם. על מנת להוכיח את רצינותו, נהג לשלוח לצעירים פרטי קשר שונים של קרוביהם. בחלק מהמקרים, הצעירים העבירו לשחזוב את הסכום הכספי שדרש מהחשש שיממש את איומו.

בנוסף לכתב האישום, הוגשה בקשת מעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו . החקירה בתיק נוהלה ביחידה 105 בלהב 433 העוסקת בהגנה על קטינים במרחב המקוון ומלווה באופן צמוד על-ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה.