מארגן המחאה בבאר שבע נחקר במשטרה: ''הוראה מלמעלה להטיל עליי פחד. לא ארתע'' (תיעוד)

עידו אטיאס, מארגן המחאה נגד החקיקה המשפטית בבאר ומועמד למועצת העיר, נחקר במשטרת באר שבע - שאסרה עליו להתקרב למתחם המחאה ל-15 יום. ''הוראה פוליטית, מנסים להפחיד את משתתפי המחאה בעיר. לא נרתע''
send whatsapp messsage send FB messsage
עידו אטיאס אחרי צאתו מחקירת המשטרה (צילום עצמי)

עידו אטיאס, מארגן המחאה  כנגד השינויים במערכת המשפט בבאר שבע ומועמד למועצת העיר באר  שבע , נחקר היום, ראשון, במשטרת באר שבע. בתום החקירה נאסר עליו להתקרב משך 15 יום לאיזור מרכז המורים - גם אם יחלוף על פני המקום בנסיעה באוטובוס. ‘’ברור שמדובר ברצון להטיל פחד במשתתפי ההפגנה. בהפגנה באו אליי חמישה שוטרים, שלפו אותי מבין השורות והכניסו אותי בכוח לניידת. בוקר נחקרתי חקירה ארוכה במשטרה. התנאי לשחרר אותי היה שאחתום שאני מתחייב להתרחק ממתחם ההפגנה ל-15 יום''.

בצאתו מתחנת המטרה, אטיאס העלה סרטון לרשתות החברתיות (ניתן לצפות בעמוד הכתבה)

על נסיבות מעצר סיפר: ‘’עמדתי במקום, החזקתי מגפון. לפתע, זינקו עליי 5 שוטרים, שלפו אותי מהשורות, הכניסו אותי לניידת והתחילו לנסוע''. למפגינים נאמר שהוא נלקח למשטרת אופקים, כשלמעשה הניידת הסתובבה בעיר ואטיאס שוחרר כעבור כשעתיים. ‘’אפשר לחשוב שהמשטרה כבר טיפלה בבעיות הפשיעה של באר שבע, שיש לה פנאי לטפל במארגני הפגנה'', אומר אטיאס. 

 

אטיאס מובל למעצר (צילום מסך)ההפגנות בבאר שבע, שעד כה נערכו בצורה מאורגנת, קיבלו תפנית: תושבי באר שבע התחילו לחסום את הכניסה לקיבוצים (בית קמה וחצרים לאחרונה) ולהתעמת עם חברי הקיבוצים. החשש במשטרה, הוא מהסלמת העימותים ומאובדן השליטה, במיוחד מה שמסתמן להיות שבוע קריטי, ככל שיתקרב מועד ההצבעה על ביטול עילת הסבירות בכנסת. בקיבוצי הסביבה הודקו הוראות האבטחה והחברים קיבלו הוראה לא להתעמת ולא להתקרב למפגינים שיחסמו את הכניסות.

המעצר של אטיאס בהפגנה