הנרצח ה-100: בן 21 מהפזורה נדקר למוות ליד אופקים

החברה הערבית מדממת ושוברת שיא מזוויע: לפנות בוקר נרצח בשטח פתוח בין בסיס חצרים לאופקים תושב הפזורה המוכר מתחום הגניבות החקלאיות - והוא הנרצח ה-100 מתחילת השנה. עשרות עובדים מתאילנד עוכבו לחקירה
send whatsapp messsage send FB messsage
זירת הרצח (צילום: משטרת ישראל)

הנרצח ה-100 בחברה הערבית המתחילת השנה: תושב הפזורה הבדואית, כבן 21, נדקר למוות בחווה חלקאית בשטח שבין אופקים לבסיס חצרים. על פי החשד, הצעיר, יחד עם אחרים, הגיע למקום במטרה לגנוב כלי עבודה חקלאיים. במקום עוכבו לחקירה עשרות עובדים, נתיני תאילנד, אך טרם בוצעו מעצרים. 

הצעיר שנרצח היה מוכר למשטרה מתחום הגניבות החקלאיות. כאשר הגיע לזירת האירוע, על פי הערכה ראשונית, כאשר השלושה הגיעו במטרה לבצע גניבה, זינקו עליהם עשרות עובדים.
 


העליה במספר אירועי הרצח מבהיל ממש, כאשר גם נשים וגם ילדים, נולים קורבן לעשרות אלפי פרטי נשק בלתי חוקי וסכינים, מבלי שהכוחות בשטח, במשטרה שגם כך נלחמת על תוספת כוח אדם, יהיו מסוגלים לעצור את גל האלימות. בשנה שעברה נרצחו 111 איש בחברה הערבית. השנה, רק במחציתה, כבר מתקרבים למספר הנורא הזה
מדובר בשיא במספר הנרצחים בחברה הערבית, כאשר המשרד לביטחון  לאומי אינו מצליח לעצור את גל הדמים והיקף האלימות רק עולה. 

על פי הנתונים, מזה ארבע שנים מספר ההרוגים באירועי אלימות בחברה הערבית עובר את ה-100 בשנה. השנה, העליה במספר אירועי הרצח מבהיל ממש, כאשר גם נשים וגם ילדים, נולים קורבן לעשרות אלפי פרטי נשק בלתי חוקי וסכינים, מבלי שהכוחות בשטח, במשטרה שגם כך נלחמת על תוספת כוח אדם, יהיו מסוגלים לעצור את גל האלימות. בשנה שעברה נרצחו 111 איש בחברה הערבית. השנה, רק במחציתה, כבר מתקרבים למספר הנורא הזה.

זירת הרצח (צילום: משטרת ישראל)

מהמשטרה נמסר, כי  ''משטרת ישראל פתחה בחקירת אירוע בחשד לרצח, תושב הפזורה הבדואית, כבן 21, שאירע בתוך חווה חקלאית בשטח פתוח שבין אופקים לבסיס חצרים''.

''עם קבלת הדיווח אודות האירוע, כוחות משטרת תחנת אופקים, מג"ב דרום ושוטרי זיהוי פלילי הגיעו למקום ופתחו בסריקות ואיסוף ממצאים תוך גביית עדויות ובפעילות מהירה הצליחו לעצור 2 חשודים במעורבות באירוע''.

''על פי החשד הראשוני עולה כי הרקע לאירוע הינו ניסיון, של הקורבן ביחד נוספים, לבצע גניבה חקלאית של כלי עבודה הנמצאים במקום''.

''סממ"ר נגב, נצ"מ אייל אזולאי, קיים הערכת מצב בזירה והחליט להטיל את החקירה על היחידה המרכזית של מרחב נגב''.

פראמדיק מד''א, גיא אלמקייס סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 25, הוא היה מחוסר הכרה, עם פציעות קשות בגופו. בצענו בדיקות רפואיות, אך הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו".

מאוחר יותר נודע כי תושב הפזורה שנדקר למוות בחווה ליד אופקים הוא עטייה אבו סבילה. אבו סבילה שוחרר לאחרונה מהכלא לאחר שריצה מאסר בעקבות גניבה יחד עם אחרים של שנאי בשווי מיליוני שקלים ממתחם "מכרות  תמנע".​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C