מכת גניבות הרכב בבאר שבע: הגנבים כבר לא מפחדים מכלום (תיעודים)

מפחיד: ממירים קטליטיים של טויוטה, ג'יפים וג'יפונים, כלי רכב פרטיים - הגנבים חוגגים בבאר שבע, גם לאור היום, לא מורתעים לא ממצלמות אבטחה ולא מסיורי שמירה
send whatsapp messsage send FB messsage
רעול פנים גונבממיר בשכונה ט' (מצלמת אבטחה)

לתושב שכונת נאות לון גררו מחניית הבית את הרכב הפרטי בשביל לגנוב ממנו רכב שטח. תושבי רחוב ירושלים בשכונה ט' התעוררו וגילו כי מישהו גנב להם בלילה ממירים קטליטיים ניסה לפרוץ לכלי רכב. בשני המקרים, מצלמות אבטחה תיעדו אותם. לא מדובר בשכונות מבודדות, אלה בשכונות בלב באר שבע, שגם בהן אבד הביטחון.


סטטיסטיקה מקוממת ומפחידה: על פי נתוני המשטרה שפורסמו עד כה, במהלך 2022 נגנבו 1011 כלי רכב בבאר שבע, לעומת 735 במהלך 2021, כ-3 כלי רכב ביממה, עליה של כ-38%

מקרים מטרידים ומפחידים אלה מצטרפים למקרי אלימות והטרדה עליהם אנחנו מדווחים כאן, בחדשות באר שבע והנגב. רק השבוע, לא הרחק מהבניין בו נפרצו כלי הרכב, חשוד רדף אחרי דוור ואיים לפגוע בו בגרזן. 

במקרה הראשון, הגנבים היו מעוניינים לא במכונית המשפחתית שחנתה בבית בשכונת נאות לון, כי אם ברכב השטח. הם גררו את רכב המשפחה לאורך הרחוב וברחו מהמקום עם רכב השטח, עוד לפני שבני הבית או אחד מהסיורים הרבים בבאר שבע ישימו לב. הם גרמו אגב כך נזק לשער הברזל וכן לרכב המשפחתי. 

וידאו: גניבת רכב בנאות לון (מצלמת אבטחה)


במקרה השני, גנבי הרכב הגיעו לשדרות ירושלים בשכונה ט' וגנבו משם ממיר קטליטי וניסו לפרוץ לכלי רכב אחרים. גם במקרה זה הם תועדו במצלמות אבטחה, מבלי שניתן יהיה לתפוס אותם בשעת מעשה או לאחר מכן. 

וידאו: תיעוד הגנבים  בשדרות ירושלים (מצלמת אבטחה)


על פי נתוני המשטרה שפורסמו עד כה, במהלך 2022 נגנבו 1011 כלי רכב בבאר שבע, לעומת 735 במהלך 2021, כ-3 כלי רכב ביממה. אלה המקרים המדווחים. מקרים של ניסיונות פריצה לא תמיד מדווחים וקורה שהגנבים חודרים לחצר בית, מבלי שדייריו ישימו לב.

''גם אם יש ביטוח, מדובר באובדן זמן עבודה ויש גם השתתפות עצמית בנזק'', אומר תושב שברכבו נגרם נזק לאחרונה. ''זה קורה בכל שכונות העיר. אתה הולך לישון ולא יודע אם תמצא את הרכב בבוקר. גונבים מכל הבא ליד, אבל בעיקר רכבי טויוטה וממירים של טויוטה וסוכנות הביטוח כבר והודעה לי שהיא מעלה לי את הפרמיה. איפה הביטחון בבאר שבע, זו שאלת השאלות''.

קראו עוד:
בן גביר לטיפולך: עליה תלולה בגניבות רכב ופריצות לבתים בבאר שבע

​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C