פשיטה על ''אצטדיון קנאביס'' בנגב (תיעוד)

משמר הגבול והמשטרה תפסו אלפי שתילי קנאביס בחלקה דמויית אמטדיון, עצרו מבוקשים והחלרימו אמצעי לחימה במסגרת המבצע ''נגעת נסעת''
send whatsapp messsage send FB messsage

פשיטה על שטחי גידול הקנאביס בנגב, חלקם בסמוך לבסיסי צה''ל, שגם נפרצים מעת לעת. המשטרה ומשמר הגבול תפסו  הבוקר, שני, אלפי שתילי קנאביס במשקל מאות ק"ג, החרימו כלי רכב, גבו חובות למשרדי ממשלה,אכפו עבירות תנועה ועצרו מבוקשים במבצע "נגעת נסעת" בביר הדאג' בנגב.

וידאו: הפשיטה על ביר הדאג' (צילום: משטרת ישראל)
​​​​​​​​​​​​​​

הכוחות פעלו במסגרת המבצע ״נגעת נסעת״ שמטרתו ביצוע פעילות אכיפה נרחבת הכוללת בתוכה שילוב זרועות במטרה לייצר אכיפה, לחזק את הביטחון ואת המשילות ברחבי הנגב לרבות בשטחי הפזורה. 

במסגרת הפעילות, איתרו הכוחות שתי חממות ששימשו לגידול סמים ונתפסו למעלה מ-3,800 שתילים קנאביס במשקל של כ- 600 ק"ג ובשווי מיליוני שקלים, אשר הושמדו במקום.

כמו כן, במסגרת פעילות הגבייה החרימו הכוחות שלושה כלי רכב ואיתרו חמישה חשודים החייבים כסף למדינה, וחוייבו לשלם את הקנס הנקוב בסכום כולל של 20,425 שקלים.

בנוסף לכך, בפעילות חיפוש של הכוחות במספר בתים שבמסגרתם נעצרו 2 חשודים שבביתם נתפסו תחמושת, אפוד מגן צבאי וחומרים החשודים כסם מסוג חשיש במשקל כולל של כ-120 גרם. חשוד נוסף נעצר ע״י הכוחות בגין חשד העומד נגדו בעבירת התפרצות וצו של הוצאה לפועל.

במסגרת המבצע, בוצעה פעילות אכיפת תנועה שבמסגרתה אכפו הכוחות עבירות על ציר הכבישים 222 ו-40 וניתנו 13 דוחות תנועה. החשודים בעבירות השונות, תושבי ביר הדאג' בשנות העשרה עד העשרים לחייהם נעצרו להמשך חקירה בתחנת שגב שלום.

''את הקנאביס מריחים מהבסיס''

חיילי מילואים ששירתו באחד הבסיסים בנגב סיפרו בשיחת רקע עם ''חדשות באר שבע והנגב'', שמיקום חממות הקנאביס ידוע ולפעמים, זה נעשה בשטחי אש או סמוך לבסיסים. ''אי אפשר לטעות בריח. זה פשוט באוויר. לנו אסור להתעמת איתם, למרות שהיו לא פעם פריצות לבסיס שלנו ולבסיסים אחרים''.

''הם מסתובבים בשטח בטרקטורונים, אוספים את ה'סחורה', כאילו מדובר בחלקת מלפפונים. אלה לא חלקות קטנות. אתה מרים רחפן רואה את החגיגה בנגב. תופסים אחת, שותלים עוד שלוש''.


​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C