לקראת מרד מסים?: ''לא נעביר שקל לקרן ארנונה''

הממשלה נחושה להעביר את קרן הארנונה, ראשי הרשויות רתחו מזעם בישיבת וועדת הכספים. ראש מועצת עומר: ''חוק כזה בלתי צודק של שוד לאור היום לא ראיתי אף פעם''
send whatsapp messsage send FB messsage
הסערה בוועדת (צילום: דני שם טוב / דוברות הכנסת)

בעוד שרוב הרשויות בארץ פתחו היום, שני, בשביתה ובמהלך היום יתכנסו בכדי לקבוע את המשך צעדיהם. גם הם וגם משרד האוצר לא מוותרים ומסרבים ללכת לפשרה. כל המאמצים לפשרה בחוק הארנונה לא צלחו.

על פי תוכנית קרן הארנונה, הרשויות המקומיות יפרישו לקרן בצורה דיפרנציאלית אחוז מסויים מתוך סך הכל ההכנסות מהגידול בארנונה העסקית ומתוך אותה קרן יוענק מענק שנתי קבוע לרשויות המקומיות אחרות עבור כל היתר בניה  ליחידת דיור שהיא מוציאה.


ראש מועצת עומר, פיני בדש: ''אני לא אעביר שקל אחד גם אם ינסו להכריח אותי. אני לא מקבל שקל מהמדינה אז הם לא יכולים להכריח אותי זה חוצפה ממדרגה ראשונה לגרום ולסכסך בין רשויות וגם לגזול מאתנו. העבירו עכשיו כמעט 14 מיליארד שקל לקבוצה קטנה מאוד של חרדים ומניסיון שלי כל קרן שמקימים לאוצר היא שסתום חד כווני, זה הולך ולא חוזר אף פעם . יש קרן היטל הטמנה, יש קרן לשיקום מחצבות ועוד''בועדת הכספים כמו בועדת הכספים, הרוחות ממשיכים לסעור והיום, שני, כאשר התחדשו ההצבעות על מאות הסתייגויות של האופוזיציה נגד הפרק של קרן הארנונה בחוק ההסדרים. הלהבות עלו מעלה מעלה לאחר שהאופוזיציה טענה שלא ניתן לה מספיק זמן להנמקת ההסתייגות.

וידאו: הסערה בוועדת הכספים (צילום: ערוץ הכנסת)
​​​​​​​

יו"ר הוועדה משה גפני שביומיים האחרונים הפך להיות בדומה לשופט כדור רגל המחלק פה כרטיס אדום ושם כרטיס צהוב, הורה להוציא  את ח''כ עידן רול ואת אחד מסגני ראשי המועצות שהגיעו לדיון .

אמש  ראש עיריית באר שבע  כתב פוסט בפייסבוק בו נאמר בין היתר כי "החליטו לקחת את הכסף שלכם ולחלק אותו לאחרים .משמעות הדבר: נאלץ לקצץ ולפגוע בכל השירותים החיוניים שמגיעים לכם, בחינוך, ברווחה ובשירותים החברתיים, בניקיון ובהסעות, בתרבות ובספורט, בתמיכה במוסדות דת ורוח. כולם ייפגעו".

"בחודש האחרון נפגשתי ושוחחתי עם כל הגורמים הבכירים העוסקים בנושא, הסברתי להם את הפגיעה הכלכלית האנושה בעיר באר שבע ותושביה שאיננה עשירה ונמצאת במדד סוציו אקונומי 5 בלבד . לצערי שום דבר לא עזר ובניגוד לכל הפרסומים המטעים צאת הציבור העיר באר שבע נפגעת קשות מהמהלך''.

דנילוביץ' על השביתה: לשבות, אך להחזיר את הלימודים

ראש עיריית באר שבע דנילוביץ' אמר במפגש ראשי הרשויות: ''המאבק חשוב לעתיד באר שבע  וצריך להמשך בכלים אחרים. מערכת החינוך צריכה לחזור!''.

''היום הפגנו סולידריות ואת רצינות כוונותינו. המאבק צריך להמשך בכלים אחרים, אבל לא על גב הילדים. אני לא יכול להשאר אטום לזעקת ההורים. צריך להיות קשובים להורים במיוחד אחרי המבצע בעזה שהשאיר את הילדים ואת הוריהם בבית. צריך להחזיר את מערכת החינוך!''. 

פיני בדש, ראש מועצת עומר: ''לא מתכוון להעביר שקל''

ראש מועצת פיני בדש אמר לחדשות באר שבע והנגב: "מעל 30 שנה אני ראש מועצה, שני קדנציות בכנסת וחוק כזה בלתי צודק של שוד לאור היום לא ראיתי אף פעם. תפקיד המדינה והממשלה הוא לאזן רשויות חלשות, לא התפקיד שלנו לממן רשויות חלשות. אנחנו עובדים, מתכננים, מייצרים. לא כדאי שאנחנו ניתן עמלה של 28% ועד 49% לאחרים וזה לא יקרה''.

''אני לא אעביר שקל אחד גם אם ינסו להכריח אותי. אני לא מקבל שקל מהמדינה אז הם לא יכולים להכריח אותי זה חוצפה ממדרגה  ראשונה לגרום ולסכסך בין רשויות וגם לגזול מאתנו. העבירו עכשיו כמעט 14 מיליארד שקל לקבוצה קטנה מאוד של חרדים .ומניסיון שלי כל קרן שמקימים לאוצר היא שסתום חד כווני, זה הולך ולא חוזר אף פעם . יש קרן היטל הטמנה, יש קרן לשיקום מחצבות ועוד".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ אמר בישיבת הסיעה: "היום תושבי ישראל בחלק מהערים ברחבי הארץ, סבלו משביתה מיותרת ומזיקה ,כתוצאה מהחלטה מופקרת וחסרת אחריות של מספר ראשי ערים שאינם מסוגלים להתמודד בצורה הראויה עם ההחלטה של ממשלת ישראל ושל ועדת הכספיםלהקים את קרן הדיור''.

"הקרן הזו נועדה לאפשר הפרשה של חלק מכספי הארנונה של בעלי עסקים לטובת קידום ופיתוח ערים וישובים בפריפריה במדינת ישראל ,והיא טובה למדינת ישראל .לכן השביתההזו מיותרת .במקום שינסו להשפיע על חברי הכנסת בשיח ענייני ומקצועי, הם בוחרים לנהל קמפיין על הגב של הילדים של כולנו."

"הקרן תאושר היום בועדת הכספים ובשבוע הבא במליאת הכנסת בעזרת השם ,תעשה צדק הסטורי ותתרום למאבק שאנחנו מנהלים ביוקר המחייה ויוקר הדיור .אנחנו הולכים למאבקים קשים בכוחות שוק אדירים וריכוזיים שיפעילו את כל האמצעים כדי למנוע מאיתנו לפרק את המונופולים, הם יפעילו תקשורת, קמפיינים, כוח פוליטי ועוד ולכן אסור לנו להיכנע".

​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C