פיקדו על פיגועים וירי רקטות: אלה בכירי הגא''פ שחוסלו הלילה

תקיפת צה''ל התרכזה בבכירים בג'יאהד האיסלאמי. הערכה בישראל: בתום ההלוויות בעזה הארגונים עלולים להגיב בירי רקטי
send whatsapp messsage send FB messsage
מחוסלי הג'יאהד האיסלאמי בעזה (צילום: דובר צה''ל)

הלם בעזה, כוננות בישראל: 3 בכירים בגי'אהד האיסלאמי חוסלו הלילה בפעילות משותפת של צה''ל ושב''כ: מפקד מרחב צפון רצועת עזה של הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני, האחראי על הירי הרקטי לעוטף בחודש האחרון; בכיר בארגון האחראי על אכוונת פיגועי טרור באיו"ש מרצועת עזה ומזכיר המועצה הצבאית של הארגון. התקשורת הפלסטינית מפרסמת הבוקר רשימת הרוגים, הכוללת גם את בני משפחתם של הבכירים.

לפנות בוקר, מטוסי קרב של צה"ל תקפו וסיכלו מספר בכירים בארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני - חליל בהיתיני, טארק עז אלדין וג'אהד ע'נאם.

חליל בהיתיני, האחראי על הירי הרקטי למרחב עוטף עזה בחודש האחרון, היה המפקד הבכיר המבצעי בארגון ומפקד מרחב צפון רצועת עזה. בנוסף, בהיתיני היה אחראי לאישור וביצוע כלל פעולות הטרור ממרחב צפון הרצועה. בהיתיני עסק באכוונת ותכנון פיגועים בעורף מדינת ישראל ותכנן ירי לעבר שטח ישראל בעתיד הקרוב.

בהיתיני, בן 44, תושב העיר עזה, החל את פעולתו בארגון הגא"פ בסוף שנות ה-90 ובמהלך השנים היה מעורב בפעולות טרור רבות כנגד ישראל – לרבות קידום פיגועי התאבדות, מטען, ירי רקטי ואכוונת פעילות טרור באיו"ש.

לאחר סיכולו של תייסיר ג'עברי באוגוסט 2022 במסגרת מבצע 'עלות השחר', נכנס בהיתיני כמחליפו בתפקיד. בהיתיני חבר במועצה הצבאית של הגא"פ ברצועת עזה ובעל קשר ישיר ופעיל עם גורמים בכירים בלשכה המדינית של הגא"פ. סיכולו מתווסף לפגיעה בראשי הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי פלסטיני בשנים האחרונות – בהאא' אבו – אלעטא, תייסיר ג'עברי וח'אלד מנצור, זאת כחלק מפגיעה בארגון הגא"פ ברצועת עזה.

טארק עז אלדין היה האחראי על אכוונת פעולות הגא"פ באיו"ש מרצועת עזה ובעת הנוכחית, תכנן וקידם פיגועים נוספים כנגד תושבי מדינת ישראל. טארק עז אלדין בן 49, במוצאו מעראבה שבשומרון.

במהלך השנים האחרונות, התקדם לדרג הפיקוד של הגא"פ בעזה עז אלדין היה אמון על הקשר בין הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני בעזה לבין שלוחת הטרור ביהודה ושומרון, על העברת כספים, על הסתה ואכוונה לביצוע פעולות טרור בשטחי מדינת ישראל מרצועת עזה.

ג'אהד ע'נאם היה מזכיר המועצה הצבאית של ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ברצועת עזה. ע'אנם בן 62, תושב העיר רפיח, אחד מהפעילים הבכירים והותיקים ביותר של ארגון הטרור, מילה מספר תפקידי מפתח בארגון הטרור, כדוגמת ראש מרחב דרום. בתפקידו האחרון היה אחראי על התיאום והעברת כספים ואמל"ח בין הגא"פ לחמאס ועסק רבות בקידום פעולות טרור ברצועת עזה, באיו"ש ובחו"ל.
 
​​​​​​​

מקורות פלסטינים מפרסמים הבוקר רשימה מפורטת של המחוסלים וההרוגים בחיסול הממוקד: לדברי המקורות ''הכיבוש הציוני נגד ביצע טבח בוגדני ומתועב נגד בנייני מגורים בלב השכונות הצפופות בערי עזה ורפיח'' .

על פי הודעת משרד הבריאות הפלסטיני, חוסלו בתקיפה על יעדי הג'יהאד האיסלאמי שאכר אל-ר' נאם-מזכיר המועצה הצבאית של גדודי ירושלים,  טריק מוחמד עז אלדין-מראשי תנועת הג'יהאד האסלאמי בפלסטין, ח'ליל סלאח אל-בהטיני - חבר המועצה הצבאית ומפקד האזור הצפוני של גדודי ירושלים,  ופא שאדיד אל-ר ' נאם, לילי מגדי מוסטפה אל-בהטיני, חג ' ר חליל סלאח אל-בהטיני, עלי טארק איברהים עז אל-דין,  מאייר טארק איברהים עז אל-דין,  ד''ר ג'מאל סאבר מוחמד חוסואן, מרוואט סאלח מוחמד חוסואן, יוסף ג'מאל סאבר חוסואן, דנה עלאא עטא אדאס  ועלאא עטא עדאס. לטענת המקורות, בחלק מהתקיפות, יעדי החיסול שהו ביחד עם משפחתם.

לדברי הגי'אהד האיסלאמי, ''התגובה הפלסטינית לטבח התוקפני הנתעב הזה לא תתעכב, וגדודי ירושלים וההתנגדות לעולם לא יתייצבו מול הדם הטהור הזה''.​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C