חדשות טובות: באר שבע - המקום בו הכי קל לרכוש דירה

לתושבי באר שבע דרושות משכורות של עשור לרכישת דירה, פחות ממחצית מתושבי תל אביב, שלשם רכישת דירה זקוקים למשכורות של 22 שנה
send whatsapp messsage send FB messsage
חדשות טובות: באר שבע - המקום בו הכי קל לרכוש דירה באר שבע, עיר שכדאי לקנות בה דירה (צילום: Hagai Agmon-Snir حچاي اچمون-سنير חגי אגמון-שניר / CC BY SA 4.0)

נתונים מעודדים של הלמ"ס, המאמתים את הכדאיות של החיים בבירת הנגב:  לתושבי ירושלים נדרשות 26.9 שנים שנות הכנסה לרכישת דירה במחיר ממוצע בעיר; לתושבי באר שבע 10 שנים בלבד. ד"ר לריסה פליישמן, ראש תחום מקצועי מדדי הדיור בלמ"ס הציגה בכנס הנדל"ן השנתי של מגדילים שנערך בנתניה, נתונים חדשים על שנות ההכנסה הנדרשות לרכישת דירה במחיר ממוצע ברשימת ערים בישראל.

במסגרת הבדיקה נבדקו המחירים הממוצעים של דירות במספר ערים נבחרות בשנת 2022 אל מול ההכנסה החודשית הממוצעת באותה עיר.

מהנתונים עולה שונות רבה בין הערים, כאשר בירושלים לתושבי העיר נדרשות 26.9 שנות הכנסה לרכישת דירה ממוצעת בעיר, בבני ברק נדרשות 25.4 שנות הכנסה, בבת ים 22.6 שנות הכנסה, בתל אביב 22.2 שנות הכנסה ובנתניה 19.9 שנות הכנסה.

העיר שבה המחיר הממוצע לדירה הוא הגבוה ביותר מבין הערים שנבחנו היא רמת השרון, אולם גם ההכנסה החודשית הממוצעת בעיר היא הגבוהה ביותר ולכן לתושבי העיר נדרשות 19 שנות הכנסה לרכישת דירה.

הערים שבהן נדרשות שנות ההכנסה המועטות ביותר הן באר שבע עם 10 שנות הכנסה בלבד לרכישת דירה במחיר ממוצע בעיר, חיפה עם 10.1 שנים ואשקלון עם 13 שנים.

עוד נתונים שהוצגו בכנס התייחסו לאזור השרון בהשוואה לשאר הארץ בכל הקשור למחירי הדירות. בעוד שהמחיר הממוצע הכלל ארצי לדירה עומד על 1.896 מיליון ₪ , ועלה בשנה האחרונה בכ- 11.3% ( השוואה בין מחירי העסקאות שנעשו ב- 2022 לעומת 2021 ) הרי שבערי השרון המחיר הממוצע עומד על 2.71 מיליון ₪ והוא עלה ב- 17.2%.

 נתון מדאיג נוסף בדרך להגדלת היצע הדיור מתבטא בעליית משך הזמן הממוצע לבנייה דירה ב- 10.8% בשנת 2022 לעומת שנת 2021 כאשר כיום עומד הנתון על 33.1 חודשים.





​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C