''אני אשרוף לך את המסעדה'': כתב אישום נגד מצית מסעדת אווזי הזהב

פרקליטות דרום הגישה כתב אישום נגד שלמה כהן, מאופקים, בגין הצתת המסעדה והכל - כי סרבו מקבל ממנו תשלום בהמחאה
send whatsapp messsage send FB messsage
הנזק למסעדה (צילום: משטרת ישראל)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד שלמה כהן (54) מאופקים לאחר שבשל וויכוח על אופן התשלום במסעדת "אווז הזהב" הצית את המסעדה.

מכתב האישום שהגישה עו"ד אירה ויימן קריקון עולה כי במהלך חודש מרץ ישב כהן ביחד עם קרוב משפחתו לאכול במסעדת "אווז הזהב" בבאר שבע. כאשר כהן קיבל חשבון וביקש לשלם אותו באמצעות המחאה, הובהר לו כי לא ניתן לעשות זאת ואף בעלי המקום ניגש והסביר לו את המדיניות של המסעדה שלא לקבל תשלום באמצעות המחאות.

בתגובה לכך, החל כהן לצעוק ואיים על הבעלים בין היתר באמרו: "אתה לא יודע מי פה..,  אני קובע פה את הכללים ואתה לא יודע עם מי אתה מתעסק". למרות בקשת בעלי המקום סירב כהן לעזוב את המסעדה תוך שהוא זורק צלחת, ממשיך לצעוק ולאיים על הבעלים בין היתר אמר: "אתה תראה אני אשרוף לך את המסעדה הזאת", "יבואו לפה ע***ם יז***ו אותך, ישרפו את המקום" או מילים דומות לאלה. בשלב מסוים כהן אף התקשר למוקד המשטרה וטען כי בעלי המקום מאיים עליו. בסופו של דבר עובדי המסעדה הובילו אותו החוצה.

כשבועיים לאחר האירוע, הגיע כהן עם רכבו למסעדה, שהוא מצויד בג'ריקן שהכיל בנזין. הוא החנה את רכבו בתחנת הדלק הסמוכה למסעדה, התקרב אל דלת הכניסה למבואה המקורה של המסעדה, שפך את הבנזין על דלת ההזזה הפנימית שנותרה סגורה, ושילח במזיד אש במסעדה. האש התלקחה מיד וכהן שנכווה מהלהבות בפניו ובידו, חזר לרכב ונמלט מהמקום. עוברי אורח, אשר היו בדרכם למסעדה הסמוכה, הבחינו באש, הזעיקו כוחות הצלה, וצוותי כיבוי אש שהגיעו למקום כיבו את השריפה. בסה"כ הנזק הוערך בסך של 257,400 שקלים.

בבקשת המעצר שהוגשה במקביל ציינה עו"ד ויימן קריקון כי: ".. שכן  המשיב על רקע של אירוע בו הוא גרם להסלמה ובמהלכו חש מושפל, איים לשרוף את המסעדה והוציא לפועל את האיום, רק כעבור יותר משבועיים, לאחר תכנון ויישוב הדעת . מעשיו של המשיב גרמו לנזק משמעותי לרכוש, תוך יצירת סיכון לנזק עצום נוסף, כולל למספר בתי עסק קרובים ואף יצירת סיכון ממשי לחיי אדם, וזאת עקב קרבה של תחנת דלק ומסעדה פעילה."

לכהן יוחסו עבירות של הצתה, איומים ועבירת המסתייע ברכבו לפשע. התיק נחקר על ידי ימ"ר נגב במשטרת ישראל.​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C