עונש כבד להפועל באר שבע: רדיוס, סגירת יציע וקנס כספי

תקרית האבוקות בטרנר, במהלכה עלתה המנואלה באש והעמידה אוהדים בסכנה, עלתה לקבוצת הפועל באר שבע ביוקר. הפועל באר עשויה להגיש ערעור עוד הערב
send whatsapp messsage send FB messsage
האבוקות בטרנר (צילום: משטרת ישראל)

עונש חמור לקבוצת הפועל באר שבע, בעקבות תקרית האבוקות בטרנר: עונש רדיוס, אסיור הפעלת המנואלה ל-8 חודשים וקנס כספי גבוה. הפועל באר שבע מנסה לעכב את ביצוע העונש. בית הדין של ההתאחדות לכדורגל קבע הבוקר, ראשון, כי סגנית המוליכה תיענש במשחק רדיוס בעקבות התקרית החמורה במשחק נגד מכבי תל אביב, במהלכו הושלכו אבוקות מיציע אוהדי הקבוצה, אשר גרמו לשריפת המנואלה, תוך סיכון לאוהדים.

הפועל באר שבע עשויה להגיש עוד הערב ערעור על העונש החמור."ניתן לומר שרק בנס לא נגמר האירוע באסון. איננו רוצים להעלות על הדעת מה היה עלול לקרות אם השלט הבוער, ולא משנה מאיזה חומר הוא עשוי, היה נופל על קהל האוהדים ביציע. איננו יכולים לקבל את הגישה הפייסנית, וגם לא נשמע דבר מהנהלת המועדון לאחר האירוע. דומה כי המערכת כולה מקבלת כגזירת גורל התנהגות כה מסוכנת מצד אוהדי הקבוצה. איננו מוכנים לקבל גישה כזו מצד מועדון בכיר בכדורגל הישראלי".

היציע הדרומי בטרנר ייסגר לשני משחקים ובנוסף, נקנסה הקבוצה ב-50 אלף שקלים. ייאסר השימוש בדגלי פריסה בטרנר עד סוף שנת 2023.


בנימוקי ההחלטה של בית הדין נכתב: "מדובר באחד האירועים החמורים ביותר שאירעו בשנים האחרונות בעקבות שימוש אסור באמצעים פירוטכניים".

פסק הדין של ההתאחדות (סריקה)


"ניתן לומר שרק בנס לא נגמר האירוע באסון. איננו רוצים להעלות על הדעת מה היה עלול לקרות אם השלט הבוער, ולא משנה מאיזה חומר הוא עשוי, היה נופל על קהל האוהדים ביציע. איננו יכולים לקבל את הגישה הפייסנית, וגם לא נשמע דבר מהנהלת המועדון לאחר האירוע. דומה כי המערכת כולה מקבלת כגזירת גורל התנהגות כה מסוכנת מצד אוהדי הקבוצה. איננו מוכנים לקבל גישה כזו מצד מועדון בכיר בכדורגל הישראלי".

על פי פסק הדין, הפועל תצטרך לרצות את העונש במשחק נגד מכבי חיפה שאמור היה להתקיים בטרנר בשבוע הבא. המשחק עשוי להיות משחק האליפות של מכבי אם ינצחו הערב את מ.ס. אשדוד בחוץ.

אם משחק הרדיוס יהיה נגד מכבי חיפה, לא ברור היכן באר שבע תארח את המשחק. אצטדיון בלומפילד אינו פנוי באותו ערב עם משחק בליגה הלאומית בין בני יהודה מול מכבי פתח תקוה. האפשרות המסתמנת היא אצטדיון טדי.

הפועל באר שבע הגיבה לפסק הדין

''העונש שהושת עלינו הינו עונש לא מידתי אשר פוגע בצורה אנושה בערך הספורטיביות. בית הדין של ההתאחדות בחר להתעלם מהעובדות שהוצגו בפניו ומתקדימי העבר ולבחור בענישה חמורה ממה שדרש תובע ההתאחדות, וכזו שמשפיעה על קהל שלם''.

''תמוה מדוע גזר הדין פורסם ארבעה ימים לאחר קיום הדיון, כשלפנינו יום אבל לאומי וחג, מה שהופך את היערכותנו לקראת קיום משחק הבית הקרוב לבלתי אפשרית. אנו נגיש ערעור מיידי על ההחלטה הקשה וחסרת הפרופורציה, על מנת לתקן את העוול שנגרם בגזר דין זה''.
​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C