''יוצא להם כל הברדה'': האמירה האומללה של ברקו שהקפיצה את הדרום

כתב התרבות של YNET, רן בוקר, באר שבעי, שיתף קטע של אופירה וברקו ברדיו תל אביב, בו אייל ברקוביץ אמר: ''יצא לו כל הברדה''. בוקר התקומם ורבים בנגב יחד איתו
send whatsapp messsage send FB messsage
אופירה וברקו (צילום: רועי שפרניק - קירות שקופים / CC BY SA 4.0)

סערה בדרום:  רן בוקר, באר שבעי שהחל את הקריירה שלו ב''זמן הנגב'', רשת המקומונים של מעריב שנסגרה לפני עשור, כיום כתב התרבות והרכילות של YNET, שיתף בחשבון הטוויטר שלו קטע מתוך שיחה בין אייל ברקוביץ' לעורך הראשי של אתר ONE, גידי ליפקין בתכנית הספורט של  רדיו תל אביב 102FM, בו ברקו אומר על מאמן הפועל באר שבע שהתעצבן ''יצא לו כל הברדה''. עורך ONE אפילו לו העמיד אותו על הבעייתיות שבאמירה שלו: "בואו נדבר שניה על התבטאות אומללה של אייל ברקוביץ׳".


''במקרים מסוימים, כמו בשידור, זה גורם לך לרצות להקיא שאתה והוא עובדים במקצוע שנקרא תקשורת. היום בתוכנית הספורט שמשודרת ברדיו תל אביב, אייל ברקוביץ׳ אמר בשידור על מאמן הפועל באר שבע, אליניב ברדה: ״יצא לו כל הברדה״. אני לא אובייקטיבי כאן. ממש לא. בכל הזדמנות שניה אני מצהיר על האהבה הגדולה שלי לעיר הולדתי באר שבע בכלל ולקבוצה שלה, הפועל באר שבע בפרט. ואת המילים כותב הלב, האצבעות רק מקלידות פה''


ההקלטה מהתוכנית (מקור: רדיו 102FM, דקה 11:30)


ברקוביץ אמר בשידור שלאליניב ברדה, המאמן האהוב של הפועל באר שבע, ''יצא כל הברדה''. ליפקין אפילו לא העמיד את ברקו על האמירה שלו, שיכולה  להשתמע לא טוב, בלשון המעטה. 
.
בוקר כתב: "יש משהו מאוד יפה בכדורגלן עבר עם קריירה מפוארת שמתיישב על כס עמדת הפרשן ולעיתים גם המגיש, שמביע את דעתו על הרבה דברים בלי פילטרים. וזה ייאמר לזכותו. ברקוביץ׳ לא רואה בעיניים, ובהרבה מקרים זה מוערך".

אליניב ברדה (צילום: הפועל באר שבע, שימוש הוגן על פי סעיף 27א')​​​​​​​

"אבל במקרים מסוימים, כמו בשידור, זה גורם לך לרצות להקיא שאתה והוא עובדים במקצוע שנקרא תקשורת. היום בתוכנית הספורט שמשודרת ברדיו תל אביב, אייל ברקוביץ׳ אמר בשידור על מאמן הפועל באר שבע, אליניב ברדה: ״יצא לו כל הברדה״. אני לא אובייקטיבי כאן. ממש לא. בכל הזדמנות שניה אני מצהיר על האהבה הגדולה שלי לעיר הולדתי באר שבע בכלל ולקבוצה שלה, הפועל באר שבע בפרט. ואת המילים כותב הלב, האצבעות רק מקלידות פה''.
.
"העיתונאי גידי ליפקין שהיה על קו השידור, לא רק שלא העמיד את ברקוביץ׳ על מה שעלול להשתמע מדבריו, הוסיף ואמר: ״ יש שם משהו בדרום שגורם להם… כנראה זה המזג אוויר, אני לא יודע״. ברקוביץ׳, אני יודע שגדלת וחונכת בארמון המלוכה ויש לך נימוסים של בן אצולה, רציתי שתדע שעם הכח והעוצמה באה האחריות הגדולה וכשאתה - אתה אומר אמירה דוחה כזאת, ושותפך לשידור מכליל את כל תושבי הדרום - אתם עושים נזק נוראי ומחיים פה תחושות שאני באופן אישי כבר מת להיפטר מהן, אבל איכשהו כל פעם דואגים להזכיר לי אותן. תתביישו, ותתנצלו עכשיו".

גולשים הגיבו בזעם: ''גזענות בשקל'', הגיב ירון. יצחק כתב: ''ייל ברקוביץ צריך להיות מורחק מכל זירה ציבורית רק אצלנו הוא מוביל דיעה'', רוקי כתב: ''עוד גזען פריבילג מתומכי בג"צ הלבן'', ואלה התגובות הכי עדינות. 


​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C