''נושא קריטי ומיטיב עבור רבים'': אושרו תקנות לטובת נפגעי טרור

אהרון ביתן, נכה צה"ל תושב מיתר: ''השוואת הזכויות היא במקום. מוסרית, ערכית וחברתית''
send whatsapp messsage send FB messsage
ח"כ יואב בן צור. צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

שר העבודה והרווחה יואב בן צור חתם היום (ראשון) וחודש ימים לפני יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולפעולות האיבה על התקנות אותן הציגו לו נציגי הביטוח הלאומי, לטובת נפגעי טרור ועיגון זכויותיהם כחוק.

הדבר יבוא לידי ביטוי בהשוואת זכויותיהם של נפגעי פעולות האיבה לאלה של חיילי צה"ל.בהשתתפות המדינה בהוצאות הנכים בביטוח הסיעודי, בביטוח חיים ובביטוח בריאות משלים.  בתוך כך ועדת העבודה והרווחה אישרה היום תקנות בחוק תגמולים ושיקום לנכי צה"ל,שיגדילו את השתתפות המדינה. הגדלת השתתפות המדינה עד 50%בפרמיית הביטוח הסיעודי .


''החוק ותשלומי הביטוח הם חובתה המוסרית והאזרחית של מדינת ישראל כלפי אזרחיה וכוחות הביטחון שנאלצים לשאת בגופם ובנפשם את טראומת הקרב או הפיגוע לאורך חייהם וביחד עם בני משפחתם''


יו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ ישראל אייכלר ציין בתחילת הדיון: "נושא חשוב, קריטי ומיטיב לרבים כל כך. ועדת העבודה והרווחה היא הוועדה היחידה שמקיימת ישיבה היום בכנסת ואנחנו שמחים להביא בשורה חשובה.בשיתוף פעולה של חברי הקואליציה, האופוזיציה וכל הגורמים הרלוונטים הצלחנו להביא לתיקון מוצדק להעלאת שיעור ההשתתפות של המדינה בעלות ביטוח סיעודי לטובת נכי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה מ-37.5  ל-50%."

אהרון ביתן, נכה צה"ל תושב מיתר, אומר לחדשות באר שבע והנגב: ''השוואת הזכויות היא במקום. מוסרית, ערכית וחברתית. בנוסף למקרים של קורבנות פעולות איבה, ישנם אף מקרים של אזרחים שנפגעו בשעה שניסו למנוע טרור, בין שעיסוקם היה מאבטח אזרחי ,או כאלה שבמקרה היו בסמוך לניסיון פיגוע וחתרו למגע ונפגעו. על כן החוק הוא שויוני וצודק''.

"בנוסף החוק ותשלומי הביטוח הם חובתה המוסרית והאזרחית של מדינת ישראל כלפי אזרחיה וכוחות הביטחון שנאלצים לשאת בגופם ובנפשם את טראומת הקרב או הפיגוע לאורך חייהם ובנוסף גם בני המשפחה''.