דרמה בישיבת מועצת העיר באר שבע, צעקות, קללות ובכי (תיעוד)

מפגינים קראו לפטר את סגן ראש העיר בוקר, משה ינאי קרא לפטר את מהנדסת העיר - בישיבת הסוערת ביותר בכל כהונות רוביק דנילוביץ'
send whatsapp messsage send FB messsage
סגן ראש עיר בוקר עונה למפגינים שדרשו לפטר אותו (צילום: דני בלר)

סערה בישיבת מועצת העיר: מפגינים נגד הרפורמה המשפטית התפרצו מהיציע לדיוני המועצה וצעקו לעבר סגן ראש עיריית באר שבע שמעון בוקר ''בושה!'', חבר מועצת העיר משה ינאי, מסיעת היחיד האופוזיציונית קרא לסלק את מהנדסת העיר, תמר פוריה, בטענה שאינה תושבת באר שבע. בלהט הדיון, הוא גם צרח לעבר מנכ''לית עיריית באר שבע, אבישג אבטובי: ''תסתמי''. 

וידאו: הצעקות במועצה, נגד בוקר - ומשה ינאי מתפרץ לעבר מהנדסת העיר (צילום: דני בלר)
​​​​​​​

זה שבין חלקים ממועצת העיר עברו חתולים שחורים, ידוע. מה שלא היה ידוע, זה עוצמת היצרים. משה ינאי קרא בתחילת הישיבה להרגיע את הרוחות בימים אלה של לפני חג הפסח והחגים הלאומיים. הוא לא ציית לבקשת עצמו כשזה הגיע לסעיף אישור גובה שכרה של אדר' תמר פוריה לתפקיד מהנדסת העיר. לטענתו, יש למנות מהנדסת עיר תושבת באר שבע. תמר פוריה זוכה לשבחים רבים על תפקודה בבאר שבע. היא החליפה את את דימיטרי פיגליאנסקי.

וידאו: ישיבת המועצה הסוערת (צילום: דני בלר)


פוריה עוסקת למעלה מעשור בתחום התכנון העירוני, והובילה פרויקטים של תכנון, בנייה, רישוי והתחדשות עירונית.עד למינויה בעיריית באר שבע, שימשה בשורה של תפקידים בכירים במינהל התכנון של עיריית הרצליה, ביניהם סגנית מהנדס העיר ומנהלת אגף רישוי והתחדשות עירונית. 
צילום: קובי סהר​​​​​​​

ינאי בעיצומה של ההתקפה (צילום: דני בלר)

ינאי צרח על המהנדסת, על ראש עיריית באר שבע ועל מנכ''לית העירייה, לה אמר ''תסתמי''. מהנדסת העיר הייתה על סף דמעות. ינאי אולי ציפה לקבל גיבוי לדבריו מחברי מועצה אחרים, מה שלא קרה. במקום דברי ביקורת, חברי מועצה הביעו את הערכתם לעבודתה של תמר פוריה. 

מהנדסת העיר, מימין, נדהמת לשמוע את המתקפה של ינאי (צילום: דני בלר)

אבל זאת לא הייתה הדרמה היחידה בישיבת מועצת העיר. דביו של סגן ראש עיריית באר שבע שמעון בוקר, שכינה את המפגינים נגד הרפורמה המשפטית ''אנרכיסטים, שהפכו אותנו לכושים''. מוקדם יותר, בראיון אחר, אמר שצריך להשליך את המפגינים לכלא קציעות וטען שהם לא באר שבעים. 

ההפגנה בכניסה לעיריית באר שבע​​​​​​​

השבוע, הייתה התקלות בין מפגינים נגד הרפורמה, לתומכי הרפורמה, בה השתתף בוקר. לטענת מתנגדי הרפורמה, מפגינים תומכים ברפורמה ירקו ואיימו עליהם. הם קראו במהלך ישיבת מועצת העיר לפטר את בוקר על אמירותיו ודרשו ממנו להתנצל בפומבי. 

בוקר מתחבק עם אחד המפגינים נגד הרפורמה (צילום: דני בלר)

בוקר לא רק התנצל שוב, אלא גם ישב לדבר עם המפגינים אחרי ישיבת המועצה וזה אפילו הסתיים בחיבוק. עם זאת, האווירה בבאר שבע עדיין טעונה, לפני החגים ​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C