אושר חוק חיפוש נשק ללא צו. ח''כ כהן: ''יאפשר למשטרה לבצע עבודתה''

לדברי חבר הכנסת אלמוג כהן, ''הצעת החוק באה לאפשר לשוטרים לבצע את עבודתם נאמנה ולהילחם בנגע הנשקים הבלתי חוקיים''
send whatsapp messsage send FB messsage
ח''כ אלמוג כהן (צילום: נועם מוסקוביץ' / דוברות הכנסת)

אושר סופית: עילה מיוחדת לחיפוש נשק בלתי חוקי - אשר תאפשר לבצע חיפוש מיידי לשם תפיסת נשק תיעוד עבירות אלימות ופשע, ללא צו מבית המשפט.  "הצעת החוק באה לאפשר לשוטרים לבצע את עבודתם נאמנה ולהילחם בנגע הנשקים הבלתי חוקיים .חוק זה בא בעיקר לתת להם כלים אופרטיביים לתפיסת כלי הנשק שממררים את חייהם של כל אזרחי מדינת ישראל", אומר לחדשות באר שבע והנגב ח''כ אלמוג כהן מסיעת עוצמה יהודית.


"בשנים האחרונות מדינת ישראל מתמודדת עם גל אלימות ופשיעה, בייחוד בחברה הערבית. פשיעה זו מתאפיינת, בין השאר, בהחזקת אמצעי לחימה בלתי חוקיים, בגביית דמי חסות ובירי במקומות מגורים. אירועי ירי כאמור הובילו לעשרות מקרי רצח בממוצע בשנים האחרונות''
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק המאבק בכלי הנשק הבלתי חוקיים, תיקון חקיקה והוראת שעה, התשפ"ג- 2023 של חברי הכנסת יצחק קורייזר, עודד פורר וקבוצת חברי כנסת. 20 חברי כנסת תמכו מול 6 שהתנגדו.

מוצע לקבוע, כהוראת שעה למשך 12 חודשים, עילה מיוחדת לחיפוש נשק בלתי חוקי או לחיפוש מיידי לשם תפיסת תיעוד או מצלמה שעלולים לשמש כראייה לביצוע עבירת אלימות מסוג פשע או לעבירות נשק מסויימות. וזאת, ללא צורך בצו חיפוש.

בדברי ההסבר נכתב: "בשנים האחרונות מדינת ישראל מתמודדת עם גל אלימות ופשיעה, בייחוד בחברה הערבית. פשיעה זו מתאפיינת, בין השאר, בהחזקת אמצעי לחימה בלתי חוקיים, בגביית דמי חסות ובירי במקומות מגורים. אירועי ירי כאמור הובילו לעשרות מקרי רצח בממוצע בשנים האחרונות. 

בהחלטת הממשלה אומצו עקרונות ועדת המנכ"לים להתמודדות עם הפשיעה והאלימות בחברה הערבית. במסקנותיה ציינה הוועדה כי אחד המאפיינים של תופעת הפשיעה בחברה הערבית והגורמים לה הוא הימצאותם וזמינותם של כלי נשק מסוגים שונים בקרב החברה הערבית בהיקפים גדולים. 

מטרת הצעת החוק היא לפעול לצמצום מספרם של כלי הנשק הבלתי חוקיים המשמשים ארגוני פשיעה ופשיעה חמורה באמצעות מתן כלים למשטרת ישראל וליתר רשויות אכיפת החוק להתמודד עם התופעה."​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C