גאווה מקומית: סורוקה מוביל במניעת זיהומים נרכשים

דוח משרד הבריאות: בית החולים סורוקה ממשיך להוביל במניעת הזיהומים הנרכשים מבין בתי החולים הגדולים בישראל
send whatsapp messsage send FB messsage
גאווה מקומית: סורוקה מוביל במניעת זיהומים נרכשים צילום: דוברות סורוקה (שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת כללית, ממשיך להוביל ולהצטיין במניעת זיהומים נרכשים גם בשנת 2022. שיעור החיידקים העמידים הנרכשים בבית החולים הוא הנמוך ביותר בין בתי החולים הגדולים בישראל זה מספר שנים ברציפות, ובפער משמעותי ממרכזי העל האחרים.

הדוח השנתי של משרד הבריאות מסכם את הממצאים שבדק לגבי חיידקים עמידים נרכשים, שמנוטרים באופן רציף בבתי החולים בישראל. 

הנתונים מראים ששיעור המטופלים שנדבקים בחיידקים עמידים מסוכנים בסורוקה הינו הנמוך ביותר, 65 לכל 100,000 ימי אשפוז – הנתון הטוב ביותר בין מרכזי העל בפער משמעותי. 

נתונים אלה מהווים כלי להערכה השוואתית של הצלחת בתי החולים בבלימת התפשטות חיידקים ומניעת תחלואה מחיידקים אלה.

פרופ' אברהם בורר, מנהל היחידה למניעת זיהומים בסורוקה: "אנו שומרים על התוצאות הטובות שלנו מספר שנים ברציפות ואף משפרים אותן משנה לשנה. הישג זה מחייב הקפדה יתירה על תהליכי מניעת זיהומים מצד כל אנשי הצוות במרכז הרפואי המעורבים בטיפול במטופל, בהיגיינת ידיים, בחיטוי וניקיון מיטביים של יחידת המטופל ושל הציוד בו נעשה שימוש, הכנת המזון, מיזוג האוויר, הכנת תרופות, ועוד. לצד אלה נדרשים ניטור ומעקב, הפקת לקחים ושיפור תהליכי העבודה".


הנתונים מראים ששיעור המטופלים שנדבקים בחיידקים עמידים מסוכנים בסורוקה הינו הנמוך ביותר, 65 לכל 100,000 ימי אשפוז – הנתון הטוב ביותר בין מרכזי העל בפער משמעותי. 
ד"ר שלומי קודש, מנהל סורוקה: "מניעת זיהומים היא אחד האתגרים הגדולים במערכות בריאות בארץ ובעולם. ההישג המצוין, שמשמעותו הצלת חיים מידי יום, וההובלה הלאומית הם תוצר של מחויבות ללא פשרות של עובדות ועובדי סורוקה בכל המערכים - הקליניים, המינהליים והלוגיסטיים. ההמשכיות והעקביות בהישג זה ממחישה את התרבות הארגונית בסורוקה ואת הפעילות המשותפת בין המערכים ובין היחידות השונות כדי להבטיח שהמטופלים שלנו ירגישו בטוח.  אני מודה לפרופ' בורר, לרונית נתיב ולצוות היחידה למניעת זיהומים על ההובלה המקצועית בתחום חשוב זה שיחד עם כלל עובדי סורוקה מחוייבים ונרתמים לכך".

​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C