''מספר הנזקקים בבאר שבע עלה, היקף התרומות ירד''

עמותת באר שובע נערכת לסייע לאלפי משפחות בבאר שבע לחגוג את פסח כהלכתו, אך המשבר הכלכלי פגע לא רק במשפחות, אלא גם בתורמים
send whatsapp messsage send FB messsage
מתנדב בבאר שובע: לתת תחושה של בית, מכל הלב (צילום: באר שובע)

' מספר המשפחות הנעזרות בבאר שובע גדל, אך היקף התרומות הצטמק בשל המצב הכלכלי. הפסח הזה מרגישים זאת היטב. די שמשפחה שלפני כן התשכרה מספיק כדי לשרוד, סופגת עלייה בריבית שבאה לידי ביטוי בעלייה בהחזרי המשכנתא, כדי לחולל משבר'' , מספרת חגית שבתאי, מנהלת קשרי קהילה בעמותה.


תושב באר שבע, עצמאי, שנקלע למצוקה כלכלית - עד כי נשאר ללא כלום: ''לתקופה מסויימת, נעזרתי ב''באר שובע''. בזכותם, לא הלכתי לישון רעב. תחשוב על אלפי האנשים שנעזרים בהם, איזו קרן אור זה עבורם''
עמותת באר שבע נוסדה בבאר שבע בשנת 1999. תחילה היא פעלה ממבנה צדדי במקום בו שכן קצין העיר הישן, ברחוב גרשון. אחרי זה, עברה למקום מעט יותר גדול עד למיקומה הנוכחי, שמאפשר לה להעניק שירות טוב יותר ובעיקר מחבק לבאים בשעריה. בארוחות של באר שובע נעזרים רבים, במספר שרק הולך וגדל. 

חלוקת חבילות מזון לחגים (צילום: באר שובע)​​​​​​​

בחג הזה, מספרת חגית, חברו יחדיו משבר כלכלי וגם משפחות רבות שהכנסתן נפגעה. ''יש אנשים שעוד לא התאוששו ממכת הקורונה, שפוטרו או הוצאו לחל''ת, נפגעו כלכלית ולא חזרו לעצמם, בהם רבים שהיו לפני כן במעמד הבינוני. מספרם גדל ומצד שני, גם התורמים שלנו נפגעו כלכלית במידה זו או אחרת. נהיה יותר קשה לגייס תרומות''.

''אם לא היה בגלל באר שובע, הייתי הולך לישון רעב''

א', בן 50, משכונת דרום, עבד, עד לפני הקורונה, כעצמאי: ''אני עובד מגיל צעיר ולא התלוננתי אף פעם כמה אני מרוויח או לא מרוויח. תמיד שמחתי שיש עבודה וגם עזרתי תמיד למשפחה שלי. בקורונה גם היו סגרים, לא הייתה עבודה וגם חליתי בקורונה. נכון, היה פיצוי, שלא הספיק לכלום. הקורונה תפסה אותי בתקופה כלכלית לא טובה, כי הוצאתי את כל החסכונות לטפל בבעיות בבית. נשארתי בלי כלום כמעט. לתקופה מסויימת, נעזרתי ב''באר שובע''. בזכותם, לא הלכתי לישון רעב. תחשוב על אותם אנשים שנעזרים בהם, איזו קרן אור זה עבורם''.

בעיצומה של מגפת הקורונה, באר שובע סייעה לאלפי אנשים בבאר שבע (צילום: עמותת באר שובע

נכון להיום, העמותה מספקת מדי שנה כ-90,000 ארוחות חמות ועוד 4,000 חבילות מזון לקשישים, ניצולי שואה ומשפחות במצוקה. ''מי שמגיע אלינו, מרגיש שהגיע למסעדה רגילה לכל דבר. אנחנו נותנים הרגשה של בית וגם משתדלים לארגן פעילויות חברתיות ואירועים בקהילה''. 

''הכי קשה זה בחגים''

השנה, יותר מהשנה שעברה, מורגשת ההאטה הכלכלית. עליות המחירים מונעות ממשפחות רבות בבאר שבע להצטייד אפילו במוצרים הבסיסיים ביותר. 
 עמותת באר שובע נערכת לחלוקה של אלפי ארוחות וחבילות חג למשפחות, קשישים וניצולי שואה. 

בעמותה אומרים, כי בהשוואה לשנה שעברה, בשלב זה של השנה באר שובע עומדים רק על 40% מגיוס התרומות לקראת הפסח, לצד עלייה של 50% בבקשות לעזרה.

העמותה מוציאה את פרויקט פסח לפועל בעזרת כ-80 מתנדבים קבועים ומאות מתנדבים נוספים, וכאן המקום של כולנו לסייע. מי שכבר הרימה את הכפפה עם תרומה יפה לרכישת סלי מזון ומנות חמות לנזקקים לחג הפסח הקרוב היא מועצת עובדי חברת תרכובות ברום בראשותו של אבנר בן סניור אשר תרמו 18,000 ש"ח למטרה חשובה זו.

לתרומה​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C