חסימות בבאר שבע, קניונים ומרכזי קניות הצטרפו לשביתה

המחאה מחריפה: אחרי מסיבת עיתונאים דרמטית - גם המגזר הפרטי מצטרף למחאה: קניונים, חברות היי טק וגם, שירותים ממשלתיים
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום סלולרי, ללא קרדיט. שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

משק משותק: לראשונה - המגזר הפרטי מצטרף להסתדרות ושורה ארוכה של חברות, בהן בנקים, רשתות אופנה, מרכזי קניות, בתי קולנוע, חברות היי טק ועוד, מצטרפים להשבתה כללית של המשק, עד אשר לא תצא הודעה חד משמעית על ביטול הרפורמה ושורה ארוכה של צעדים, אשר עלולים לפגוע גם בשלטון המקומי. היקף ההשבתה מזכיר את סגרי הקורונה וגופים נוספים מצטרפים בשעות האחרונות. 


יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס: "צו השעה מחייב אותנו לפעול באופן מיידי ולהודיע על הצטרפותו של השלטון המקומי לשביתה הכללית. .הקרע בעם והכאוס האדיר שישראל נמצאת בו הגיע לנקודות הכמעט אל-חזור. אנחנו קוראים לראש הממשלה לעצור את החקיקה לאלתר, לבטל את פיטוריו של שר הביטחון, שאיתו אנו עומדים בקשרי עבודה בתחום ביטחון הערים והעורף. על ראש הממשלה לחשב מסלול מחדש ולהגיע להידברות מיידית בין הצדדים שתביא להסכמה רחבה. שמירה על אחדות עם ישראל ובטחון מדינת ישראל הם הדבר החשוב ביותר"

בבאר שבע, בקניונים, מחכים להוראת ההנהלות. ''אנחנו לא סוגרים, אנחנו עסק פרטי, אבל לא יודעים מה ייקרה אם תהיה שביתה גדולה ולאורך זמן. אני לא חושב שמוצרי יסוד יחסרו, ויש לנו מלאים במחסן, אבל גם אנחנו מודאגים. אנחנו אוהבים שגרה, מצב כזה הוא כמו הקורונה'', מספר בעל מכולת בשכונה ה'. 

צילום סלולרי

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד הודיע הבוקר, שני, כי הוחלט לצאת להשבתה כללית של המשק בעקבות ''פיטורי השר יואב גלנט והמשך חקיקת המהפכה המשפטית'', כדבריו. לראשונה אולי, חברות פרטיות, שהשבתת פעילות גורמת להם להפסד כספי, ישהו לצדו של בר דוד, והביעו תמיכה בצעדים. 

רשימת השובתים ארוכה: בתי החולים הציבוריים ומרפאות הקהילה. מערכת הבריאות עברה לבמתכונת חירום.  מערכת החינוך ממשיכה לפעול לעת עתה והתחבורה הציבורית מוחרגת בהיותה שירות חיוני.

ההסתדרות הרפואית הודיעה על שביתה מלאה במערכת הבריאות,  ''עד להודעה על מסלול ברור ורציני של הידברות, בדרך להסכמות רחבות. לא נסתפק בעצירת החקיקה ללא תוכן מהותי יותר שיבטיח הגנה על זכויות המטופלים", נמסר בהודעה מטעמה.

השלטון המקומי והשלטון האזורי הצטרפו לשביתה במשק. בעיריית באר שבע, החברה בפורום 15 הערים הגדולות, מושבתים מזה שבוע שירותי הוועדה מקומית והשבוע הושבת גם תחום רישוי העסקים, בשל הכוונה להלאים את כספי הארנונה.

וידאו: ההפגנה בבאר שבע, הבוקר (צילום: שרית לייזרוביץ')


יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס: "צו השעה מחייב אותנו לפעול באופן מיידי ולהודיע על הצטרפותו של השלטון המקומי לשביתה הכללית. .הקרע בעם והכאוס האדיר שישראל נמצאת בו הגיע לנקודות הכמעט אל-חזור. אנחנו קוראים לראש הממשלה לעצור את החקיקה לאלתר, לבטל את פיטוריו של שר הביטחון, שאיתו אנו עומדים בקשרי עבודה בתחום ביטחון הערים והעורף. על ראש הממשלה לחשב מסלול מחדש ולהגיע להידברות מיידית בין הצדדים שתביא להסכמה רחבה. שמירה על אחדות עם ישראל ובטחון מדינת ישראל הם הדבר החשוב ביותר".

מנכ"ל ביג חי גאליס, הודיע הבוקר: "עובדי ביג ושוכרים יקרים, הריני להודיע בזאת על השתתפות מרכזי ביג בשביתת ההסתדרות וסגירת כלל המרכזים החל משעה 12:00. נא לסגור חניונים. לסגור חנויות ולאפשר כניסת לקוחות רק לחנויות הפארם והמרכולים".

צילום סלולרי

יו"ר קבוצת עזריאלי, דנה עזריאלי, הודיעה כי הקבוצה מצטרפת למחאה וכל המרכזים שלה יסגרו: "אסור לנו לעמוד מנגד כשישראל בוערת. אנו כראשי המשק מצטרפים למאמצי ההסתדרות ומודיעים על סגירת הקניונים היום החל משעה 12:00. יש לעצור את החקיקה שקורעת ומפלגת את העם. כולנו עם אחד".

קניוני עופר הודיעו כי הצטרפו לשביתה של ההסתדרות וכי הם קוראים לשוכרים בקניונים לסגור את החנויות היום החל מהשעה 12:00. השירותים החיוניים יישארו פתוחים לקהל.

רשת קניוני אמות הודיעה כי תיסגר החל משעה 12:00, וכניסת לקוחות לחנויות הפארם והמרכולים בלבד. קניון שבעת הכוכבים מקבוצת הכשרת הישוב הודיע גם כן שהוא מצטרף לשביתה של ההסתדרות.

איגוד העובדות והעובדים הסוציאליים שובת: "מזה שלושה חודשים מתקיימת מחאה נרחבת נגד הליכי החקיקה של הממשלה. המחאה הלכה והתרחבה, והגיעה לשיאה בימים האחרונים. ההתנגדות חריפה והקרע בעם מעמיק, עד כדי סיכונים שנשקפים לאינטרסים הציבוריים: כלכלה, משפט וביטחון. החל מרגע זה אנחנו, העובדות והעובדים הסוציאליים, יחד עם כלל עובדות ועובדי ישראל, שובתים!''.

חברת החשמל הודיעה על סגירת מרכזי קבלת קהל בהמשך להחלטת ההסתדרות. מוקדי השירות 103 ותיקון הפסקות חשמל יעברו לטיפול במתכונת חירום בלבד.

פייסבוק ישראל אינה שובתת, אך תאפשר לעובדים שירצו לשבות לעשות זאת, מבלי לנכות להם ימי חופשה.

אייל שוחט, מנכ"ל סודהסטרים אשר לה מפעל בנגב: "מזה מספר חודשים שמדינת ישראל נמצאת בסחרור שקורע את העם. כיבדנו ואנו ממשיכים לכבד הן את תומכי החקיקה והן את מתנגדיה. אתמול בערב ובמהלך הלילה נפל דבר ואנחנו נמצאים ברגעים מכוננים לעתידה של המדינה. הקרקע סביבנו בוערת והאוחזים בהגה נוהגים בחוסר אחריות בטחוני וכלכלי. לאור ההתפתחויות של היממה האחרונה - החלטנו לסגור היום את משרדי החברה (המטות באושירה, בלהבים, באשקלון ושוק ישראל) ולאפשר יום חופש על חשבון החברה לכל אחת ואחד מאתנו שיבקשו ללכת וליטול חלק במאבק ההיסטורי שאנו נמצאים בעיצומו. אחדות והידברות הם צו השעה".
​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C