''תוציאי את הקופה או שאני אדפוק לך כדור לראש''

כתב אישום הוגש נגד שי אבקסיס מבאר שבע, בגין ניסיון שוד במרכז אורן, במהלכו פצע אדם. דקות אחרי האירוע, אבקסיס נורה על ידי סיירי ביטחון
send whatsapp messsage send FB messsage
אבקסיס מוטל על הארץ, אחרי שנורה על ידי סיירי ביטחון (צילום: ללא קרדיט, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד שי אבקסיס (47) מבאר שבע לאחר שניסה לשדוד קיוסק במרכז אורן, באמצעות חפץ הדומה לאקדח ונמלט מהמקום רק לאחר שאחד מהלקוחות שנכחו במקום התעמת איתו. מאוחר יותר, אבקסיס נורה על ידי סיירי מוקד הביטחון של עיריית באר שבע. על פי עדי ראיה, אבקסיס נורה ברחוב יוספטל. ''שמענו ארבע יריות וראינו אדם נופל לארץ'', סיפרו עדי ראיה.

וידאו: הירי בשודד (צילום ללא קרדיט)

על פי כתב האישום שהגישה עו"ד רותם יוחנני – הר ציון, לפני מספר ימים, בשעות הלילה, הגיע אבקסיס רעול פנים לבצע שוד בקיוסק בו היו אנשים נוספים. אבקסיס נכנס לקיוסק כשהוא מכוון חפץ הנחזה לאקדח לראשן של המוכרת ושל אחת הלקוחות שנכחו במקום, תוך שהוא מאיים וצועק לעבר המוכרת: "תוציאי את הקופה או שאני אדפוק לך כדור לראש", ו - "אם את לא נותנת לי את הקופה עכשיו אני מוריד לה כדור לראש" ושב והצמיד את האקדח לראשה של הלקוחה.

וידאו: זירת הירי (ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


אז, התקרב בן זוגה של הלקוחה מאחורי גבו של אבקסיס, אחז ביד בה החזיק את האקדח והחל להתקוטט עמו על מנת לפרוק אותו מהאקדח ולדחפו החוצה מהקיוסק. במהלך העימות בין השניים, הכה אבקסיס בחוזקה בראשו של בן הזוג וגרם לו בכך חבלה של ממש, ולאחר מכן נמלט מהמקום לכיוון החניה האחורית של המקום כשהאקדח בידו.


"המשיב ביצע את המיוחס לו באמצעות חפץ הנחזה כנשק חם, ותוך הפעלת אלימות חמורה אשר גרמה לא.מ להזדקק לטיפול רפואי בבי"ח ולסגירת החתך המדמם בקרקפתו בסיכות"באותה העת סיירו באזור סיירי מוקד הביטחון של עריית באר שבע, בעקבות דיווח של תצפיתנית המוקד, הגיעו הסיירים לאזור שם הבחינו באבקסיס כשהוא חובש כובע מצחייה על ראשו ומרכיב משקפי שמש. אבקסיס הבחין בסיירים והחל לברוח בשלב כלשהו במהלך המרדף, כיוון אבקסיס את החפץ הנחזה לאקדח לעבר אחד הסיירים והם ביצעו ירי לעברו עד אשר נוטרל ונפל על הכביש. גם לאחר שנוטרל המשיך אבקסיס לקלל ולגדף את הסיירים.

במקביל הגישה עו"ד יוחנני- הר ציון בקשת מעצר עד תום ההליכים בה ציינה כי: "המשיב ביצע את המיוחס לו באמצעות חפץ הנחזה כנשק חם, ותוך הפעלת אלימות חמורה אשר גרמה לא.מ להזדקק לטיפול רפואי בבי"ח ולסגירת החתך המדמם בקרקפתו בסיכות."

לאבקסיס יוחסו עבירות של ניסיון שוד ואיומים.

קראו עוד:
ירי בשכונה ד': סיירת הביטחון סיכלה ניסיון שוד (תיעוד)
​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C