טל אל-על הודיע: ''לוקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים''

אחרי 20 שנה בהם היה חבר במועצת העיר באר שבע, סגן ראש עיריית באר שבע טל אל-על הודיע באופן גלוי על פסק זמן מהחיים הפוליטיים. מה ההשלכות על רשימתו של רוביק דנילוביץ' למועצת העיר?
send whatsapp messsage send FB messsage
טל אל-על הודיע: ''לוקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים'' טל אל על (צילום: דני בלר)

הודעה פומבית של סגן ראש עיריית באר שבע טל אל-על: אחרי עשרים שנה במועצת העירייה, הודיע לפני דקות אחדות, רביעי בצהריים, כי הוא לוקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים. אל-על, חבר בסיעת דרך חדשה ומקורב ל''יש עתיד'', משמש חבר מועצה משנת 2003, סגן רה"ע משנת 2008 ומ"מ וסגן רה"ע משנת 2013. לפרישתו של אל על השלכות על רשימת ''דרך חדשה'' של רוביק דנילוביץ' בבחירות המוניציפליות הקרובות. בחודש אפריל שנה שעברה אל על הודיע לראש עיריית באר שבע על כוונתו לפרוש. 

זאת הייתה שנה לא קלה עבור אל על, במהלך היו לו לא מעט עימותים במועצת העיר, בין היתר עם חבר המועה משה ינאי, שטען כנגדו שהוטא לכאורה מנסה להכשיל פרויקט בניה בעיר העתיקה ועם סיעות הימין במן הבחירות, בעקבות פוסט בו כתב ש''יוצאים לנצח את הביביזם''.


טל אל על מילא בעיריית באר שבע שורה ארוכה של תפקידים מובילים, בהם יו"ר ועדת תכנון ובניה, יו"ר ועדת שימור אתרים וראש רשות תמרור. בעבר מחזיק תיקי פיתוח עסקי ואיכות הסביבה ויו"ר ועדת מכרזים עירונית. הוא ניהל בעברו משך שנים רבות את פעילות הדירות הפתוחות של אונ' בן גוריון וריכז את פעילות תנועת הצופים בכול מרחב דרום.

בשבועות האחרונים הוא הצטרף ואף נשא דברים בהפגנה נגד המהפכה החוקתית, בהפגנות שנערכו בבאר שבע, צעד שגרר ביקורת מחלק מחברי מועצת העיר מסיעות הימין. 

''לאחר 20 שנות חברות במועצת העיר באר-שבע, מתוכן שלוש קדנציות כסגן וכמ״מ ראש העיר, החלטתי כי בתום הקדנציה הנוכחית- אפרוש ואצא לפסק זמן מהחיים הפוליטיים'', אומר אל-על בהודעה מטעמו.

''למעשה, מתום לימודיי בתיכון, לפני כ-30 שנה, הקדשתי את כל שנותיי לשירות הציבור; שנת שירות, שירות קרבי בצבא, עבודה במגזר השלישי ובאקדמיה ושליחותי הפוליטית והציבורית הארוכה''.

''את החלטתי זו קיבלתי יחד עם רעייתי עוד לפני פרוץ מגפת הקורונה, לפני למעלה משלוש שנים, וכעת בהסכמת ובתאום מלא עם רה״ע, הגיע העת להודעה הרשמית. בטוחני כי בחודשים הקרובים, עד תום הקדנציה, יהיו הזדמנויות רבות לסכם ולהודות לכל האנשים הרבים והמופלאים שליוו אותי במסע הארוך.

''אך בהזדמנות הזו, אבקש להודות תחילה לשלושה: לרעייתי קרן, אהובתי ושותפתי לחיים, לחברי היקר ואחי הגדול רה״ע רוביק דנילוביץ׳ ולמנהלת לשכתי ויד ימיני, האחת והיחידה, גלית פחימה בלעדיכם, לא הייתי משיג דבר''.

ההשלכות על המערכת הפוליטית

עם ההודעה של טל אל-על על פסק זמן מהחיים הפוליטיים, רשימת דרך חדשה תצטרך לשבץ דמות חדשה או לקדם אחת הדמויות הקיימות למיקום שהתפנה, 3. ברשימת דרך חדשה החברים מוצבים בשיטת הריצ'-רץ' (גבר-אישה).

המחליף/ה לטל אל על - יהיה כנראה מהנדסת או אדריכלית בעלת ידע בכל מה שקשור בהנדסה, תכנון ערים וטיפול בשכונות. אל על הקדיש רבות לנושא ההתחדשות העירונית והוא מהמאמינים הגדולים בקידום הנושא בשכונות הוותיקות.​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  [email protected]

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C