21 כתבי אישום חמורים על סחר בסמים קשים ונשק

הנאשמים, מבאר שבע, ערד, היישובים הבדואים ולוד, הציעו עשרות קילוגרמים של סמים קשים בהם קוקאין ודוסה (שילוב קטלני של סמים סינטטיים) ונשק, מבלי לדעת שמולם שני סוכנים סמויים
send whatsapp messsage send FB messsage
מעצר החשודים (צילום: משטרת ישראל)

פרקליטות מחוז דרום פלילי הגישה הבוקר, רביעי, לבית המשפט השלום בבאר שבע תשע כתבי אישום נגד שישה עשר תושבי הדרום בגין עבירות סמים. במקביל הוגשו ארבעה כתבי אישום נוספים, לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, נגד חמישה מתושבי הדרום בגין עבירות של נשק וסמים.

על פי כתבי האישום שהגישו עו"ד ערן צברי, עידן איבגי ומזל מנשה קסהון, במהלך החודשים יוני 2022 ועד מרץ 2023, הפעילה משטרת ישראל שני סוכנים חשאים, במסגרת פעילותם הצליחו השניים לרכוש את אמונם של הנאשמים ולבצע עשרות עסקאות של רכישת סמים בהיקף של עשרות קילוגרמים של סמים מסוג ביניהם קוקאין, חשיש דוסה (שילוב של קטמין ו-MDMA) ועוד.

וידאו: סוכן סמוי מבצע עסקת סמים (צילום: משטרת ישראל)
​​​​​​​​​​​​​​

בנוסף, אחד הנאשמים פנה אל אחד הסוכנים והציע לו לרכוש ממנו אקדח ותחמושת, בין היתר הציע לו "גלוק טורקי" ותחמושת תמורת 27,000 ₪ או אקדח קרלו תמורת 25,000 ₪ ואף הציע לו לרכוש לבנת חבלה. בסופו של דבר הגיע הסוכן לביתו של הנאשם ומסר לו 27,000 ₪ מספר דקות לאחר מכן הנאשם, הביא שקיות אוכל שהשניים ישימו על ידיהם, וביקש מהסוכן לבוא עמו לחדר אחר ללא הטלפון הנייד. אז הוציא הנאשם מתיקו אקדח הזנקה אשר הוסב ומסוגל לירות ותחמושת. הנאשם הסביר לסוכן כיצד הנשק עובד ואסף את השקיות עמן נגעו בנשק.


במהלך החודשים יוני 2022 ועד מרץ 2023, הפעילה משטרת ישראל שני סוכנים חשאים, במסגרת פעילותם הצליחו השניים לרכוש את אמונם של הנאשמים ולבצע עשרות עסקאות של רכישת סמים בהיקף של עשרות קילוגרמים של סמים מסוג ביניהם קוקאין, חשיש דוסה (שילוב של קטמין ו-MDMA) ועודבמקרה אחר, במהלך אחת מעסקאות הסמים שביצע אחד הסוכנים, הציע לו אחד הנאשמים לרכוש בנוסף לסמים גם רימון אימונים. לאחר דין ודברים קנה הסוכן מהנאשם רימון אימונים בסכום של 800 ₪.

כנגד כלל הנאשמים הוגשו במקביל בקשות להארכת מעצרים בין היתר צוין בבקשות כי: "... המשיבים פעלו יחד אחרים, בנמרצות, לסחור בסמים מסוכנים ובכל להפיץ את נגע הסמים, והם מהווה חוליה משמעותית בשרשרת הפצת הסם."

ביחס לנאשם שיוחסו לו עבירות נשק צוין כי: "לאור העובדה כי הנאשם סחר בכלי נשק ואף הציע לסוכן כלי נשק נוספים שונים בכדי שיוכל לפגוע במאן דהוא. ברי כי מדובר בנשק שהשימוש בו הוא לביצוע עבירות וגלום בו פוטנציאל לסיכון ולפגיעה בחיי אדם."

כתבי אישום חמורים

לבית המשפט השלום בבאר שבע הוגשו כתבי אישום נגד חסין אל סאנע (22), סלאמה אלסאנע (34) מתארבין א – צאנע, גיהאד אבו רקייק (26), עומר אבו סולב (31), עיד אלעסאם (20), חלאד אלעסאם (24) מתל שבע, מוניר אלסאנע (39), עדאל אל סאנע (36), איוב אל סאנע (38), אמין אלסאנע (28) מתארבין אל צאנע וריפאת גליואת (45) מרהט בגין סחר בסם מסוכן. בנוסף, לחמשת הנאשמים האחרונים יוחסה גם עבירה של החזקת סמים שלא לצריכה עצמית ולאמין אלסאנע יוחסה גם עבירה של עסקה אחרת בסם. כמו כן הוגשו כתבי אישום גם נגד יזן גרדאת (19), רון בביץ' (24), סער ארץ קדושיה (23) מבאר שבע, אמיר אלעמורי (27) מלוד בגין ייצוא ייבוא וסחר והפקה של סם וכנגד אושרי זריהן (25) מערד בגין תיווך לעסקת סמים.

תיעוד עסקת סמים (צילום: משטרת ישראל)

לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגשו כתבי אישום נגד פייסל אבו רקיק (30) מתל שבע בגין סחר בנשק וייצוא ייבוא סחר והספקה, נגד אושרי אסרף (36) מבאר שבע בגין סחר בנשק והחזקת נשק, ונגד אדיר כהן (22), רון דוידוב (22) ויוחאי ביטון (24) מבאר שבע בגין ייצוא, ייבוא וסחר והפקה. החקירה נוהלה על ידי היחידה המרכזית של מרחב נגב במחוז דרום במשטרת ישראל.

קראו עוד:
גל מעצרים לילי: סוכנים סמויים הפלילו 24 סוחרי סמים בנגב (תיעוד)
​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C