מפגינים נגד ראש העיר הורידו את הדגל בעיריית באר שבע לחצי התורן

15 מפגינים נגד הרפורמה המשפטית הגיעו בשעה 7:00 בבוקר לרחבת העירייה והורידו את דגל ישראל לחצי התורן, במחאה על אי נקיטת עמדה מצד ראש עיריית באר שבע
send whatsapp messsage send FB messsage
מפגינים נגד ראש העיר הורידו את הדגל בעיריית באר שבע לחצי התורן מרידים את דגל ישראל לחצי התורן (צילום: קומי ישראל / טוויטר / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

''יום ההתנגדות החריפה'' נפתח בבארשבע כאשר כ-15 מפגינים ממתנגדי הרפורמה המשפטית הגיעו הבוקר לרחבת עיריית באר שבע והורידו את דגל ישראל לחצי התורן. אחרי שעמדו במקום מספר דקות וקראו קריאות, עזבו את המקום ועובדי העירייה הניפו שוב את הדגל לראש התורן.

וידאו: תיעוד האירוע (מקור: קומי ישראל בטוויטר / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
​​​​​​​

האירוע הזה הוא חלק מאירועים רבים שתוכננו להיום בבאר שבע, בהם צעדה, חסימות כבישים בהפתעה ובשעה 18:00, הפגנה מול ביתו של ח''כ שלום דנינו (ליכוד) בעומר.

המפגינים טענו כנגד אי נקיטת עמדה ברורה של ראש עיריית באר שבע בנושא הרפורמה המשפטית. אתמול, רביעי, הוציא ראש עיריית באר שבע הודעה, על פיה הוא מתומך במתווה הנשיא, שדקות מעטות אחרי שיצא, נדחה על ידי מפלגות הימין. מארגני המחאות כבר הודיעו, כי בשבוע הבא המחאה תוחרף.

מעיריית באר שבע נמסר: ''במהלך הפגנה של פעילי שמאל ברחבת העירייה (נגד ראש העיר שלא מוכן להגיע להפגנות המחאה) אחד הפעילים הוריד את אחד מדגלי ישראל. השומרים במקום הגיבו מייד והחזירו את הדגל לראש התורן. צר לנו שאותם פעילים מנצלים את זכות המחאה לפגיעה בסמלי המדינה כמו הדגל''.

שמעון בוקר בתחנת המשטרה (צילום עצמי)

סגן ראש עיריית באר שבע, שמעון בוקר, הגיש הבוקר תלונה במשטרה כנגד המפגינים: ''הרגע זה הגשתי תלונה בתחנת באר שבע , על פגיעה בכבוד דגל המדינה וסמל המדינה , על-ידי אנרכיסטים פורעי חוק אני מאוד מקווה שעוד היום החברה יעצרו ויעמדו לדין , זה חציית כל הקווים ,אנו רגילים לראות את אויבינו פוגעים בדגלי המדינה, לא את אחינו''


​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  [email protected]

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK