סערת השבת של הפועל באר שבע: הרב יהודה דרעי קורא לבטל את המשחק

''אינני יודע מי קיבל את ההחלטה האומללה הזו המתכחשת לכל הטובה והברכה, ורומסת ברגל גסה את קדושת השבת והאחדות השוררת בעירנו'', כתב הרבה יהודה דרעי להנהלת הקבוצה
send whatsapp messsage send FB messsage
רבה הראשי של באר שבע, הרב יהודה דרעי (צילום: יצחק בצון)

החשיפה בחדשות באר שבע והנגב: 
בניגוד לעצת הרב: הפועל באר שבע תארח משחק בשבת ב-15:00

סערת חילול השבת של הפועל באר שבע, שנחשפה בחדשות באר שבע והנגב, מעוררת סערה: לראשונה, הפועל באר שבע תארח משחק בטרנר בשבת, בשעה 15:00.בקבוצה הבהירו, כי הסיבה לחילול השבת קשורה לזכיין השידור. הפועל באר שבע תתמודד מול הפועל ירושלים ובקבוצה מצפים כי למרות שמדובר בשבת, האיצטדיון יהיה מלא. בפעם האחרונה שהקבוצה חיללה שבת  הייתה בפעם האחרונה שהקבוצה אירחה בעיר בשעה 15:00 היתה באצטדיון וסרמיל המיתולוגי, ב-10 בינואר, 2015. היא שיחקה מול הפועל רעננה והפסידה 1:0.


הרב יהודה דרעי: ''אינני יודע מי קיבל את ההחלטה האומללה הזו המתכחשת לכל הטובה והברכה, ורומסת ברגל גסה את קדושת השבת והאחדות השוררת בעירנו, תוך זלזול והתעלמות מאלפי אוהדים שומרי שבת החפצים להנות מקבוצתם''הידיעה על חילול השבת עוררה כעס רב בקרב ציבור מסורתי ודתי, שפוקד את אצטדיון טרנר. בעקבות החשיפה התקשורתית, ופניות רבות של ציבור מאמין לרבה הראשי של באר שבע, הרב יהודה דרעי, שיגר הרב מכתב להנהלת הפועל באר שבעו לאצטדיון טרנר, בו הוא מצפיר מהם שלא לחלל שבת, אחרי שבתקיעת המזוזה הובטח לו, לדבריו, שהמקום לא יחלל שבת. 

משחק האליפות ב-2016 (צילום: DANNY W / CC BY SA 3.0)

כמו כן, קיים כעס רב בקריה החרדית, שנמצאת לא הרחק מטרנר, על כי ישמעו את צעקות האוהדים שמחללים שבת. הניצחון באליפות המדינה, בשנת 2016, הושג לאחר ארבעים שנה. בעוד שהציבור החילוני יצא לרחובות העיר לחגוג את האירוע, שלווה בסיקור עיתונאי נרחב בעיתונות החילונית, בקרב הציבור החרדי רק יו''ר ש''ס אריה דרעי בירך את הקבוצה, בציוץ בחשבון הטוויטר שלו.רבים בקרב הציבור שומר המסורת בבאר שבע סבורים, כי מה שעמד מאחורי הנצחון אחרי שנים רבות הוא שמירת השבת של הקבוצה והאיצטדיון. הרב בנימין בצרי זצ"ל, מרבניה הבולטים של באר שבע, נשא אז דברים בעצרת הסליחות המסורתית: "כל משחק שלא משחקים בשבת תהיה בה הצלחה".

''נדהמתי לשמוע היום מפניות רבות של תושבים הזועמים על כך שמיום פתיחת אצטדיון טרנר בספטמבר 2015 בו הקפידה הקבוצה לשחק במוצ"ש או בימי חול, מתכוונת הקבוצה לשחק לראשונה השבת בשעה 15:00 תוך חילול שבת המוני, למורת רוחם של אוהדים רבים שומרי שבת בנוסף לאלפי תושבים המתגוררים בשכנות לאצטדיון ומבואותיו אשר דמיסת השבת לננד עיניהם מהווה
התגרות ופגיעה קשה במנוחתם וברגשותיהם (כולל תושבי הקריה החרדית)'', כותב הרב דרעי.

מכתבו של הרב דרעי (סריקה)

''כידוע בפתיחה החניגית של האצטדיון לא קבעתי את המזוזה עד אשר הובטח לי בפני כל הנוכחים (כולל ציבור ואנשי תקשורת) שלא יתקיימו בו משחקים בשבתות וחג, ואז ברכתי בפני קהל עם. ועדה שבזכות שמירת השבת תנחל הקבוצה הצלחות מעל ומעבר למצופה''.

''ואכן באורח מופלא מאז ועד היום חל מהפך במיקום הקבוצה עד שהפכה לקבוצת צמרת, עד שגם קטני אמנה בארץ ובתפוצות ראו במוחש את ברכת השבת לנגד עיניהם. שכן התקדים שיצרתם משך קבוצות רבות ללכת בדרככם, עד שב"ה רוב המשחקים כיום מתקיימים במוצ"ש ובימי חול''.

וידאו: רב בנימין בצרי זצ''ל בסליחות באיצטדיון. מקור: איתי גדסי @itayg1 בטוויטר לינק מקורי: https://twitter.com/itayg1/status/734788785095999488?lang=el / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א' 
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

''אינני יודע מי קיבל את ההחלטה האומללה הזו המתכחשת לכל הטובה והברכה, ורומסת ברגל גסה את קדושת השבת והאחדות השוררת בעירנו, תוך זלזול והתעלמות מאלפי אוהדים שומרי שבת החפצים להנות מקבוצתם''.

''ועל כן הנני פונה אליכם בכל לשון של בקשה לעשות ככל אשר ביכולתיכם לשנות החלטה זו ולהמשיך בסטאטוס קוו אשר נשמר בעיר כעשור שנים לשביעות רצון רוב תושבי העיר. וכבר הבטיחונו רבותינו שיותר ממה שישראל שמרו על השבת - השבת שמרה על ישראל בכל מילי דמיטב, אמן''.