אלפי ליטרים של פסולת מסוכנת דלפו בדימונה, נפתחה חקירה פלילית

אלפי ליטרים של ממסים אורגניים יצרו זיהום סביבתי רחב בתוך מפעל גרין סטרים ומחוצה לו, בעקבות קריסת צינור
send whatsapp messsage send FB messsage
אלפי ליטרים של פסולת מסוכנת דלפו בדימונה, נפתחה חקירה פלילית נזילת החומר מחוץ לשערי המפעל (צילום: המשרד להגנת הסביבה)

בעקבות דליפת פסולת מסוכנת נוזלית במפעל גרין סטרים בדימונה היום (ג'): המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה פתחה בחקירה פלילית.

היום, שלישי, התקבל דיווח במוקד החירום של המשרד להגנת הסביבה ממפעל גרין סטרים מדימונה, העוסק במיחזור פסולת חומרים מסוכנים, כי דלפה פסולת מסוכנת נוזלית מתוך המפעל וחלקה גלש מחוץ לשטח המפעל, לרשות הרבים.

מפעל גרין סרטים (צילום: המשרד להגנת הסביבה)

אל המקום הגיעו נציגות מחוז דרום של המשרד להגנת הסביבה והמשטרה הירוקה של המשרד. בבדיקתן עלה, כי בעת פריקת שאריות זיקוק מסוכן ממכל למשאית, קרס הצינור המקשר ובשל כך דלפו אלפי ליטרים של ממסים אורגניים שיצרו זיהום סביבתי רחב בתוך המפעל ומחוצה לו.

נציגי המפעל ביצעו טיפול ראשוני באמצעות ספיגת הפסולת המסוכנת הנוזלית שנשפכה. נציגי החברה לשירותי איכות הסביבה שנקראו למקום על ידי המשרד להגנת הסביבה, ביצעו דיגומים של הפסולת המסוכנת הנוזלית שזרמה במספר מקומות. על מנת לבחון את כל ההיבטים וההשלכות של אירוע זה, יתבצע דיגום קרקע על ידי המשרד, באמצעות חברה מוסמכת והמשרד ידרוש את פינוי הקרקע. המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה פתחה בחקירה פלילית.


​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK