רוביק דנילוביץ' בכנס חירום: חייבים לדבר, כי אין לנו מדינה ספייר!

ראשי המועצות המקומיות נפגשו עם נשיא המדינה, שמנסה לקדם מתווה פשרה בנושא המהפכה החוקתית, אך הקואלציה מתנה כל משא ומתן בעצירה מוחלטת של המהלכים, מול יוזמי החוק, שדוהרים קדימה
send whatsapp messsage send FB messsage
ראש עיריית באר שבע נושא דברים בכנס החירום (צילום: חיים צח לע''מ)

כינוס חירום, של ראשי הרשויות, אצל נשיא המדינה יצחק הרצוג. כ-100 ראשי ערים ומועצות מקומיות התכנסו על מנת לקדם מתווה להידברות בנוגע למהפכה המשפטית. למרות הדברים האופטימיים של הנשיא, ראשי שתי המלגות הגדולות באופוזיציה, יאיר לפיד ובני גנץ, ממשיכים להתנות את ההדברות בעצירה ולטת של החקיקה. הנשיא מצידו טוען כי "אנחנו קרובים מתמיד לאפשרות של מתווה מוסכם".

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', אמר לנשיא במהלך כינוס החירום: ''אני מברך ומחזק את נשיא המדינה על המפגש שיזם הבוקר בירושלים: למעלה מ-100 ראשי רשויות מימין ומשמאל, דתיים וחילוניים, יהודים ולא יהודים, מכל חלקי הארץ, הגיעו כדי להשמיע קול חד וברור: תתחילו לדבר, אין לנו מדינה ספייר. כמי שעומדים וחשים את הקולות העולים מהשטח, נוכחנו לדעת כי רוב הציבור, תומכי הרפורמה ומתנגדיה, רוצים שמנהיגיהם ישבו וידברו!''

''היום, תענית אסתר ובמגילת אסתר,לפני אלפי שנים, ראו אוייבנו את את הפירוד והפילוג שלנו וניצלו זאת להכות בנו: "ישנו עם מאוחד אשר מפוזר ומפורד". גם היום אנחנו ניצבים בפני אוייבים מבחוץ שרואים בפילוג בינינו נקודת חולשה אסטרטגית ומבקשים לנצל את המחלוקת בתוכנו ולהכות בנו. כשליחה של המדינה בנגב, כאיש ציבור שלא משתייך לאף מפלגה, חזרתי על מה שאמרתי עם הסכמה רחבה של כל חבריי – חייבים לדבר, כי אין לנו מדינה ספייר! פורים שמח ובשורות טובות לעם ישראל''.

וידאו: ראש עיריית באר שבע פרסם הצהרה בנושא בעמוד הפייסבוק שלו
​​​​​​​ 


בעוד שבמוצאי שבת נערכו הפגנות זה השבוע השמיני ולמרות הפצרות הנשיא, בקואליציה דוהרים להמשך החקיקה, לרבות קידום עונש המוות בישראל. 


ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', אמר לנשיא במהלך כינוס החירום: "אפשר להגיע להבנות ולהסכמות, אדוני הנשיא אתה לא לבד במערכה. יש פה אחריות של כולם, תושבי המדינה מסתכלים עליך אבל הם גם מסתכלים עלינו''.


דברי הנשיא הכניסו מעט אופטימיות במערכת הכלכלית: הדולר נחלש במקצת הבוקר, אחרי שתוך כחודש השלים פיחות של כעשרה אחוזים. אישים רבים בציבוריות הישראלית, בהם ראשי מועצות, אנשי אקדמיה, אמנים ועוד, דוחקים בפוליטיקאים להידבר ולהגיע לפתרון מוסכם. המערכת הפוליטית היא זו המבוצרת בעמדותיה, משני הצדדים.


לפיד וגנץ: ''ישראל ניצבת בפתחו של מצב חירום לאומי, ונתניהו מסרב לעצור. כדי להגיע להידברות כנה ואפקטיבית שתביא לשמירה על הדמוקרטיה ועל אחדות העם, על נתניהו להודיע על עצירה מוחלטת, מקיפה ואמיתית של תהליך החקיקה. כל הניסיונות לקיצורי דרך הם דריסה של הידברות אמיתית"
יו״ר המרכז השלטון האזורי שי חג'ג' בכינוס החירום בבית הנשיא: ״לכולנו אינטרס משותף: שמדינת ישראל תשגשג ותצליח. ישראל חשובה לנו ונגן עליה מכל משמר. אני מאמין שיש לנו את היכולת להשפיע יחד ולהביא לפשרה. את השיח בינינו חובה לקיים. את הוויכוחים והדעות השונות יש לומר. שני הצדדים - שימו את האגו והפוליטיקה בצד למען אזרחי מדינת ישראל''.

''יש להגיע מתוך הידברות להסכמות רחבות שלוקחות בחשבון את כלל אזרחי מדינת ישראל. כולנו תלויים אחד בשני, לקידום המדינה, שמירה על ביטחונה. אין לנו שום דרך אחרת. אין כאן ולא יהיה כאן צד מפסיד וצד מנצח. אנחנו עם אחד. או שכולנו מנצחים או שכולנו מפסידים. ואנחנו ננצח''. 

הפגנה בבאר שבע (צילום: דני בלר)

''אנחנו, ראשי הרשויות מייצגים את כל הקשת הפוליטי וכל חלקי העם. אפשר לעשות שינויים מתוך תפישה אידאולוגית שלא רק מדגישה את המאבק אלא יוצרת אחדות ומגיעה להסכמות''. 

''אנו קוראים לכם, ראשי הקואליציה והאופוזיציה, שבו יחד.  הקרע שאתם מייצרים הורס את מה שנבנה פה. האם אתם מוכנים לסכן הכל אחרי כל מה שעברנו? הקיטוב הזה, למרות שנוצר בגלל שכולם רוצים את הטוב ביותר למדינה האהובה שלנו, הוא קיטוב שיש לעצור ולדאוג לקירוב לבבות, וזה באחריותנו, אנחנו עם אחד''. 

התגובה של לפיד וגנץ ניתנה בהודעה משותפת: ''כל הושטת יד שלנו למען אחדות ישראל נתקלה בדריסה וסירוב. אנו מכבדים ומעריכים מאוד את מאמצי נשיא המדינה להגעה להידברות והסכמות רחבות".

"ישראל ניצבת בפתחו של מצב חירום לאומי, ונתניהו מסרב לעצור. כדי להגיע להידברות כנה ואפקטיבית שתביא לשמירה על הדמוקרטיה ועל אחדות העם, על נתניהו להודיע על עצירה מוחלטת, מקיפה ואמיתית של תהליך החקיקה. כל הניסיונות לקיצורי דרך הם דריסה של הידברות אמיתית"​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK