יש לכם טויוטה? חבורת גנבי רכב פועלת בשכונה ו' החדשה (תיעוד)

מכת גניבות כלי הרכב בבאר שבע: בימים האחרונים פועלת כנופיית גנבי רכב בשכונה ו' החדשה. הם מחפשים בעיקר רכבי טויוטה, שחלקיהם סחורה חמה בשטחים
send whatsapp messsage send FB messsage

היקף גניבות הרכב וחלקי הרכב בבאר שבע נמצאים בעליה מדאיגה, כאשר נתוני המשטרה מראים כי במהלך 2022 נגנבו 1011 כלי רכב בבאר שבע, לעומת 735 במהלך 2021, עליה תלולה של 37%.  המוכנית המועדפת על ידי הגנבים היא טויוטה, ממנה נגנבים ממירים קטליטיים, גלגלים ואם אפשר את הרכב כולו.

וידאו: הגנבים בפעולה (צילום: מצלמת אבטחה / תוכן גולשים / סעיף 27א')
​​​​​​​

לדברי תושבים בשכונה ו' החדשה,  בכל שבוע ביום חמישי בין השעות 24:00-2:00 בלילה מסתובבת באיזור ו׳ החדשה חבורת פורצים שפורצים לרכבים במיוחד לרכבי טויוטה וגונבים מהם חלקי חילוף. ''הלכנו למשטרה להגיש תלונה, הבנו שאנחנו לא לבד, היה תור ארוך'', מספרת אחת הדיירות. תלונות דומות מגיעות למערכת גם משכונות אחרות, בהן נווה נוי, כלניות, פארק הנחל וגם שכונה ה' אינה חסינה.

השיטה בשכונה ו' החדשה מוכרת: הגנבים מגיעים לבושים בקפוצ'ונים ועוטים מסכות קורונה. העובדה שבמקום מוצבות מצלמות אבטחה של הדיירים לא מזיזה להם. 

בעבר, גנבי הרכב העדיפו רחוחות בטבעות החיצוניות של השכונות: בשכונת רמות למשל, מרבית הגניבות היו ברחובות החיצוניים. בחודשים האחרונים התדירות והתעוזה של הגנבים בבאר שבע עלתה והם לא חוששים להיכנס לבתים  כשבני הבית ישנים. גם חניות פרטיות, תת קרקעיות אינן בטוחות עוד מגנבי הרכב. 

קראו עוד:
בן גביר לטיפולך: עליה תלולה בגניבות רכב ופריצות לבתים בבאר שבע

מפקד המחוז: ''הפסיקו לשלם פרוטקשן''. האם זה יחזק את הביטחון בעיר?

ירידה בפשיעה בבאר שבע? עכשיו אפילו החניות בפרטיות לא בטוחות​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK