מפעל הנצחה מרגש: זוכרים את החיוך של דרור - במעשים טובים

מפעל הנצחה מרגש לזכרו של הילד דרור סמדג'ה מבאר שבע, שנהרג בעת חופשה בספרד. ליגת ספורט לאימהות, סדנת תיאטרון ופעילות למען הקהילה - הם חלק מהדברים הטובים לזכרו
send whatsapp messsage send FB messsage
הטורניר של מאמאנט (צילום: באדיבות דרור לחיוך)

האירוע הטראגי שהפך למפעל הנצחה מרגש: טורניר דרור לחיוך לזכרו של דרור סמדג'ה התקיים ביום שישי האחרון בבאר שבע באוניברסיטת בן גוריון והוא חלק משורה ארוכה של פעילויות מרגשות ותורמות לקהילה במסגרת ''החיוך של דרור''.

באירוע נטל חלק כח נשים עוצמתי של אימהות מליגת ''מאמאנט'' שמנה 140 שחקניות חיבקו את המיזם  המשמעותי והעבירו את החיוך הלאה בדיוק כפי שיפעת סמדג'ה בחרה להנציח את בנה דרור ז"ל.

סמל הטורניר (צילום: אדיבות דרור לחיוך)

כל זה לא היה קורה ללא העקשנות של  אתי וולפרט יו"ר ליגת באר שבע והסביבה שדחפה והובילה את כל המיזם המבורך.   התמיכה  של ראש העיר רוביק דנילוביץ, סגנית ראש העיר ד"ר חפצי זהר, אגף הספורט בראשות מאיר אלפסי, ויקו חדד מאוניברסיטת בן גוריון ועוד הרבה נתינה ורצון לעזור של שחקניות מאמאנט שעשו עבודה נפלאה יחד הצליחה להרים טורניר מכובד למרות המעברים החדים בין לבין. אתי וולפרט הבטיחה למשפחת סמדג'ה שהטורניר יתקיים בכל שנה ויהפוך למסורת. 


''דרור היה ילד קסם, פיקח, חברותי ואוהב אדם. החיוך שלו היה הסמל שלו, וכל מי שפגש בו התאהב בו ובחיוך הקסום והכובש שלו. מעל לכל דרור היה ילד אמפתי ורגיש, והספיק בחייו הקצרים לעזור ולתרום לסביבה שלו. הוא היה תורם משחקים שהוא כבר לא משתמש בהם, ליווה ילדים חדשים בכיתה ביומם הראשון, ודאג לאחיות שלו בכל דבר'', מספרת אימו
יפעת סמדג'ה הודתה למשתתפות: ''תודה לכל מי שיזמה, תרמה והשתתפה! לקבוצות הנהדרות שהגיעו מכל הארץ למען המיזם שלנו.  בזכות טורניר מאמאנט ישראל Mamanet International - ליגת אמהות mothers league נמשיך להגשים חלומות לקבוצת התיאטרון דרור לחיוך בבית נגבה בבאר שבע''. 

צילום: באדיבות דרור לחיוך

''תודה לכל השותפים והשותפות בתמיכה בטורניר: כיוונים - החברה לתרבות הפנאי באר שבע , קמפאי וביאליק בר-קפה''

דרור סמדג'ה בן השבע נהרג בנפילה מחלון לפני פחות משנה, בעת חופשה משפחתית בברצלונה. ''דרור היה ילד קסם, פיקח, חברותי ואוהב אדם. החיוך שלו היה הסמל שלו, וכל מי שפגש בו התאהב בו ובחיוך הקסום והכובש שלו. מעל לכל דרור היה ילד אמפתי ורגיש, והספיק בחייו הקצרים לעזור ולתרום לסביבה שלו. הוא היה תורם משחקים שהוא כבר לא משתמש בהם, ליווה ילדים חדשים בכיתה ביומם הראשון, ודאג לאחיות שלו בכל דבר'', מספרת אימו.

''דרור כבר איננו. מתוך תחושת האובדן וההחמצה אנחנו מרגישים חובה להשאיר את החיוך של דרור בחיים, כמו גם את ערכי הנתינה שהוא הקפיד ליישם מדי יום. לכן יצרנו את מיזם ''דרור לחיוך''. מטרת המיזם היא להעביר את החיוך של דרור לילדים שהחיים פחות נתנו להם סיבות לחייך''.

דרור סמדג'ה ז''ל (צילום: דרור לחיוך)

''המיזם עובד בשיתוף עם אגף הרווחה של עיריית באר שבע ועם עמותת ''נגבה'' שמפעילה מסגרות צהריים לילדים ונוער מהפריפריה החברתית. במסגרת המיזם אנחנו יוצאים למסע לחפש בכל ילד את תחום העניין והכישרון שלו, ולתת לו במה ואפשרות לבטא אותם. בתור התחלה הקמנו קבוצת תיאטרון במועדונית של עמותת נגבה, שמטרתה לאתר ילדים ברוכי כישרון בתחום הבמה. הקבוצה תעלה הפקה ביחד, תעמיק בעולם התיאטרון בליווי צמוד של במאי ובשיתוף עם תיאטרון באר שבע''.

''מטרתנו להמשיך ולפתח במועדוניות נגבה קבוצות נוספות במגוון תחומים (נגרות, מדעים, מחשבים ועוד) כדי לאפשר לכל ילד לגלות את החיוך שבו''.

בין היתר, במהלך השנה יתקיימו אירועי התרמה שמטרתם הגשמת חלומות לילדי המיזם והרחבתו. האירועים הקרובים יתמכו בקבוצת התיאטרון. בעזרת התרומות ניתן יהיה לצאת מגבולות המועדונית למפגשים עם שחקנים, יוצרים, סדנאות אומן ועוד.​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK