''מצאנו גופה בחדר מדרגות'': ה''פנטה'' הורג נרקומנים בשכונה ד'

דיירי רחוב אברהם אבינו נחרדו לגלות בכניסה לאחד הבניינים אדם ללא רוח חיים: ''הסם מפיל חללים ואף אחד לא מסוגל לעצור את זה'', קובלים שכנים. חדשות באר שבע והנגב חשף את התופעה לפני 3 שנים
send whatsapp messsage send FB messsage
עדות שכנים: צעיר ללא רוח חיים בכניסה לבניין (צילום סלולרי)

אדם, בשנות העשרים לחייו, נמצא ללא רוח חיים ברחוב אברהם אבינו, בשכונה ד' בבאר שבע. על פי עדי ראיה, אתמול, שני, בשעות הבוקר, מצאו אותו בכניסה לאחת הדירות, כשהוא אינו מגיב. לדברי שכנים, ''הוא היה כחול לגמרי''. צוות הצלה הגיע למקום ונאלץ לקבוע את מותו. ''זה עוד קורבן ל'פנטה', נורא מה שקורה בשכונה''.

לפני שלוש שנים, נחשף בלעדית בחדשות באר שבע והנגב המצב בו חיים דיירי בניינים הקרובים למרכז גילת: צרכני הפנטה (במקור משכך כאבים נרקוטי הניתן במדבקה בשיחרור איטי), הקונים ומשתמשים בסם בחצרות הבתים, עושים צרכים בחדרי המדרגות ולעיתים קרובות גם מאבדים את ההכרכה בחדרי המדרגות עצמם. 


''לפעמים, ניצול שואה או פנסיונר שחולה במחלה ככרונית עושה חשבון השרדות פשוט: לסבול כאב, אבל שיהיה לו כסף לחימום הבית או לאוכל. שני הצדדים בסיפור הזה מסכנים, שניהם קורבנות באותה מידה. המכור שצורך את הסם והבן אדם שמוכר לו את המנה וסובל מכאב נוראי'', סיפרה אחת השכנות
מאחורי השימוש בסם עומד סיפור עצוב: המדבקות ניתנות בדרך כלל לחולים כרוניים, בהם חולים אונקולוגיים, הנזקקים למשככי כאבים חזקים מאוד. בשימוש רפואי מבוקר, המדבקה עוזרת להם לשפר את איכות חייהם. בשימוש כסם, המשתמשים צורכים בבת אחת את כל המנה, שהשפעתה דומה למורפיום. מחירה של מדבקה בשוק הסמים עומד על כ-500 עד 1,000 שקלים.

נרקומן ב''צלילה'' בכניסה לבניין ומדבקת פנטניל (צילומים סלולריים ללא קרדיט)

''לפעמים, ניצול שואה או פנסיונר שחולה במחלה ככרונית עושה חשבון השרדות פשוט: לסבול כאב, אבל שיהיה לו כסף לחימום הבית או לאוכל. שני הצדדים בסיפור הזה מסכנים, שניהם קורבנות באותה מידה. המכור שצורך את הסם והבן אדם שמוכר לו את המנה וסובל מכאב נוראי'', סיפרה אחת השכנות.

השימוש בפנטניל על ידי מכורים החל לפני כמעט 50 שנה: ב-1971 זוהה הפנטניל כחומר בעל השפעה הדומה להרואין, והוכנס לרשימת הסמים המסוכנים הבריטית. בשנות השבעים זוהה שימוש בפנטניל כסם פנאי במועדונים בלונדון. בשנת 2006 החל ייצור תעשייתי בלתי-חוקי של פנטניל וחומרים דומים לו  בארצות הברית, והוא שווק ברחבי המדינה, לרוב מעורבב עם קוקאין. באותה שנה נרשמו מקרי מוות רבים כתוצאה ממנת יתר, בעיקר בערים דייטון, שיקגו, דטרויט ופילדלפיה.

בישראל זוהתה עלייה משמעותית בקרב צרכני הסם כבר לפני שנתיים. השימוש הנפוץ ביותר של הסם הוא באמצעות הדבקה על נייר כסף, חימומו ושאיפת האדים. לנרקומן אין אומדן כמה חומר הוא שאף והוא עלול לצרוך מנה קטלנית, מה שקורה בשכונה אחת לכמה חודשים.

קראו עוד:

בלעדי: צרכני הסם הקטלני ''פנטה'' מטילים אימה על דיירים בשכונה ד'

כתב אישום: התיז גז פלפל ושדד תיק עם מדבקות פנטה במרכז גילת​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK