חשד: מפעילי תחנת דלק פירטית העלימו 60 מיליון שקלים (תיעוד)

עשרות עצורים בפעילות של להב 443: כוחות אכיפה פשטו על מתחם ותפסו רכוש רב, כאשר על פי החשד, היקף העלמת ההכגסות עומד על עשרות מיליוני שקלים
send whatsapp messsage send FB messsage
הפשיטה על המתחם (צילום: משטרת ישראל)

שוטרי היחידה לאכיפה כלכלית (אכ"ל דרום) בלהב 433 ביחד עם שוטרי היחידה המרכזית של מרחב נגב עצרו לפנות בוקר (שני) חשודים בני משפחה מלקיה בחשד להפעלת תחנות דלק ללא היתרים, עבירות הלבנת הון והשמטת הכנסות בהיקף עבירות של כ-60 מיליון ש"ח. במהלך המבצע הוחרמו משאיות, דונמים של קרקעות ובתים והמשטרה תפעל לחילוט הרכוש הרב וסגירה לצמיתות של תחנות הדלק במסגרת ההליכים המשפטיים נגדם.

וידאו: פעילות המשטרה במתחם הפירטי (צילום: משטרת ישראל)

במסגרת האכיפה של היחידה לאכיפה כלכלית (אכ"ל דרום) בלהב 433, שוטרי היחידה ניהלו חקירה סמויה במהלך החודשים האחרונים במהלכה עלו חשדות כי בני משפחה וחשודים נוספים מלקיה, ניהלו תחנות דלק פיראטיות שהוקמו ללא אישורים ובאין מפריע. עוד עלה כי הדלקים שנמכרו בתחנה היו מהולים והיוו סכנה של ממש לשלומם של ציבור המשתמשים בהם. במהלך הפשיטה הבוקר עלה כי החשודים מעסיקים משך זמן ממושך עובדים בתחנות הדלק, שוהים בלתי חוקיים בישראל.

המתחם הפירטי בלקיה (צילום: משטרת ישראל)

החקירה מנוהלת ביחד עם היחידה המרכזית של מרחב נגב, הונאה משטרת מחוז דרום, יחידת יהלום ברשות המיסים, יחידת החילוט באפוטרופוס הכללי והמחלקות האזרחית והפלילית בפרקליטות מחוז דרום. 

במהלך הפשיטה שוטרי ובלשי המשטרה תפסו רכוש רב החשוד כי שימש לביצוע העבירות: משאיות, קרקעות ובתים, מיכלי דלק ובהם ליטרים רבים של דלקים והמשטרה תבקש לחלטם במסגרת ההליכים המשפטיים נגדם.

מיכלי הדלק במתחם (צילום: משטרת ישראל)

לפנות בוקר פשטו כאמור שוטרי ובלשי אכ"ל דרום בלהב 433 ביחד עם שוטרי ימ"ר נגב על בתיהם של החשודים ועל מתחם תחנות הדלק שהוקמו באופן בלתי חוקי בלקיה והחשודים נעצרו ומובאים בשעה זו לחקירה במשרדי היחידה, בחשד לעבירות של ניהול עסק ללא רישיון, עבירות לחוק התכנון והבנייה, שימוש פחזני בחומר דליק, עבירות הלבנת הון, העסקת שוהים בלתי חוקיים, קשירת קשר להונות את הציבור, עבירות לחוק הפעלת רכב, עבירות לחוק משק הדלק (איסור מכירת דלק לתחנות תדלוק מסוימות), קבלת דבר במרמה ועבירות השמטת הכנסה. 

היקף העבירות המיוחסות עפ"י החשד, בשלב הזה של החקירה, נאמד בהיקף של למעלה מ-60 מיליון שקלים.

בסיום החקירה ובהתאם לממצאיה יובאו החשודים, בשנות ה-70 וה-30 לחייהם מלקיה לדיון בהארכת מעצרם בבימ"ש השלום בבאר שבע. יחד עם החשודים עוכבו לחקירה עשרות חשודים נוספים והם נחקרים בשעה זו במשרדי היחידה בדרום.
​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK