חורף קשה: 130% תפוסה במחלקת הילדים בסורוקה

בית החולים הבאר שבעי, המשרת את כלל אוכלוסית הדרום, פתח מחלקת ''ילדים חורף'', בעקבות העליה בתחלואת ילדים
send whatsapp messsage send FB messsage
צוות מחלקת ילדים חורף (צילום: רחל דוד, סורוקה)

בעקבות העליה בתחלואת ילדים בנגב, נפתחה מחלקת "ילדים חורף" במרכז סבן לילדים בסורוקה. בבית החולים מספרים  כי כחלק מתחלואת החורף בילדים, נגיפים נשימתיים כגון RSV ושפעת חזרו השנה במלוא העוצמה, וכפועל יוצא תחלואה גבוהה בקרב תינוקות וילדים בכל רחבי הארץ. שיעור התפוסה במחלקות הילדים במרכז סבן לילדים עומד בתקופה האחרונה על כ - 130% בממוצע.

מחלקת חורף הייעודית כוללת 15 מיטות אשפוז, בהובלת ד"ר סעיד אבו עאבד ואביבה זנדר.
 
פרופ' דודי גרינברג, מנהל מרכז סבן לילדים ומנהל היחידה למחלות זיהומיות בילדים בסורוקה: "אנו עדים בתקופה זו לתחלואה גבוהה בקרב תינוקות וילדים גם בארץ וגם בעולם. תחלואה המצריכה אשפוזים מרובים עקב עליה במקרים של דלקות ריאה וצורך במתן חמצן וטיפולים נוספים. המחלקה שפתחנו תקל על העומסים באשפוז. בהזדמנות זו אני קורא לכולם להתחסן בפני תחלואת שפעת גם לילדים וגם למבוגרים".

ד"ר שלומי קודש מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי: "יש לנו אחריות גדולה כמרכז על וכבית החולים היחיד באזור לתת מענה לתושבי הנגב ובהם לאוכלוסית ילדי הנגב, שהולכת וגדלה. הפעלת מחלקת חורף לילדים הכרחית כדי לתת פתרון לצרכים המאתגרים בעונת החורף השנה.  אני מודה לכלל הצוותים במרכז סבן לילדים שעל אף התחלואה החריגה בהיקפיה, ממשיכים לתת את הטיפול הטוב ביותר לילדים המאושפזים ולבני משפחתם".

​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK