פעילי השכונות רותחים מזעם: ''שחררו את הדירות הריקות בנחל בקע''

צעדת לפידים והפגנה, כנגד תופעת הדירות הריקות בנחל בקע - כשזכאים רבים לדיור ציבורי נמצאים בהמתנה
send whatsapp messsage send FB messsage
בית אטום בנחל בקע (צילום: דני בלר)

לשחרר את הדירות בנחל בקע - זה הנושא של צעדת לפידים שאמורה להתקיים בשכונה ב-2 בפברואר. את ההפגנה מארגן הפורום לדיור ציבורי ומשתתפים בו פעילים מקומיים.

בשכונת נחל בקע יש, לטענת פעילים, מספר בלתי יודע של דירות ריקות, דירות קרקע שנבנו עם פינוי שכונת הקראוונים לפני כשלושים שנה ונאטמו אחרי שהדיירים עזבו. אכן, לפניכשש שנים, פעילים לקחו אותנו לראות את אותם בתים, שעל פניו, ניתן לאכלס אותם. הבתים עומדים אטומים מזה שנים רבות בלוחות מתכת, למנוע פלישת דיירים.

בית אטום בנחל בקע (צילום: דני בלר)

בפורום לדיור ציבורי אומרים כי ''צעדת הלפידים היא צעדה לשחרור אלפי דירות ריקות ברחבי הארץ שמוחזקות ״בשבי״ על ידי חברת עמידר ומיועדות לממתינים לדיור ציבורי''.

''בחרנו בבאר שבע בשכונת נחל בקע, כי בשכונה כבר מעל שש שנים עומדות דירות עמידר ריקות. בעוד אלפי ממתינים עומדים בתור וזועקים לעזרה. חברת עמידר משאירה את הדירות ריקות למרות שמדובר בדירות בקומות קרקע שיכלו לשמש נכים , קשישים ומשפחות שנמצאות במצב קריסה. בעיר באר שבע יש אלפי ממתינים שהיו רוצים להתגורר בדירות אלה אבל עמידר בגיבוי משרד השיכון משרד האוצר ועיריית באר שבע פשוט בחרו להתעלל במשפחות האלה''.

''באר שבע היא אבל לא העיר היחידה שבה המחדל הזה קיים ובכל הארץ עומדות דירות ריקות בעוד עשרות אלפי ממתינים עומדים בתור ולכן המאבק הזה הוא עבור איכלוס כל הדירות הריקות בכל הארץ''.

ההפגנה תיערך ב-2 בפברואר, יום חמישי בשעה 18:00 בשכונת נחל בקע בבאר שבע, ברחוב משה חובב 1 (איוונט בפייסבוק).


​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK