מחאת העצים בבאר שבע: הפעילים זעקו ''הצ(ל)ילו''

הביקורת הציבורית על הטיפול בעצים בבאר שבע הגיעה ביום שישי למדרחוב, בצורה של מיצג שהסביר: עץ צעיר לא מחליף עץ בוגר שנעקר
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: באדיבות אסתר לוינסון

''העצים בבאר שבע  לא זוכים לטיפול מספיק. העצים הבוגרים בעיר סובלים מהזנחה. אם לא מטפלים בהם כמו שצריך הם מסכנים את העוברים והשבים ברחוב. בנוסף, נכרתים עצים בוגרים ללא אישורים וללא אפשרות של הציבור להתנגד'', כך טוענים פעילי סביבה בבאר שבע, בעקבות כריתה וקריסה של עצים בוגרים בבאר שבע.

ביום שישי חברו יחדיו ארגוני סביבה, בהם מגמה ירוקה, שבועת האדמה ופעילים חברתיים, למיצג שנערך באשקובית - אחד מחללי הזכוכית שהוצבו במדרחוב קק''ל.
 
''עץ צעיר לא ממלא את העדרו של העץ הבוגר'', סיפרו פעילים, ''כל היתרונות שהעצים נותנים לנו מתממשים רק כשהעץ מתפתח, מכה שורש, מצמיח עלים ויוצר צל ופרי''.

בסופה האחרונה בבאר שבע קרס עץ ותיק במדרחוב, למרבה המזל מבלי שגרם לפגיעות בנפש, אך גם עצים שנשתלו לאחרונה לא עמדו ברוחות. במקרים אחרים, תחזוקה לא נאותה של העצים, גיזום יתר או כריתה לא מורשית ביוזמת דיירים, פגעו בעצים שהעניקו צל דווקא באותן שכונות פחות מבוססות, שכל כך משוועות לצל.
​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK