צפו/ אירוע חמור: ניסה לדרוס מפגינים נגד הממשלה

המשטרה עצרה תושב אלעד, בן 26, שהאיץ לעבר קבוצת מפגינים של ''יש עתיד'' סמוך למרכז המורים. אדם נוסף צעק לעבר המפגינים: ''אשכנזים מניאקים, רק ביבי''
send whatsapp messsage send FB messsage
רכב הדורס, על המדרכה (צילום סלולרי)

אירוע חמור הבוקר סמוך למרכז המורים, שיכול היה להסתיים באסון: קבוצת מפגינים, שמנתה עשרות אנשים, עמדה סמוך לאוניברסטית בן גוריון, כאשר רכב האיץ לעברם וכמעט דרסה כמה מהמפגינים. ברכב נהג תושב אלעד שנעצר. עוברי אורח אחרים צעק לעבר המפגינים ''אנרכיסטים שמאלנים''. 

על פי עדי ראיה, הנהג האיץ לעבר המפגינים וכמעט דרס אחד מהם. 

וידאו: החשוד נעצר על ידי שוטרים (צילום סלולרי)

​​​​​​​​​​​​​​

ההפגנה נערכה כנגד פסקת ההתגברות, שמטרתה לבטל כל ביקורת שיפוטית כלפי חוקי שתחוקק הממשלה ועלולה לשנות באורח קיצוני את דמות המשטר בישראל. עד עכשיו, בג''ץ יכול היה לספק כנגד חוק העלול לפגוע במיעוטים או לבטל חירויות אישיות. פסקת ההתגברות תתן בידי הממשלה את הכוח האבסולטי לחוקק חוקים. 

מזווית אחרת, הרכב על המדרכה, באורח נס לא נפגעו מפגינים (צילום: שרית לייזרוביץ')

מהמשטרה נמסר: ''שוטרים ביצעו מעצרו של נהג שסיכן קבוצת מחאה בבאר שבע. במהלך מחאה מאושרת ברח' רגר/ מרכז מורים בבאר שבע הגיח נהג רכב, עלה עם רכבו על המדרכה לכיוונם של המוחים ועצר לפניהם בצורה מסכנת ותוך צעקות. שוטרי תחנת באר שבע שהיו במקום ביצעו מעצרו של תושב אלעד בן 26 והוא נלקח לחקירה''.

הערב נודע כי החשוד נמצא במעצר ומחר יובא להארכת מעצר. עם זאת, הוא לא נחשד בניסיון דריסה, אלא בנהיגה פוחזת.

ח''כ צביקה פוגל ח״כ צביקה פוגל מעוצמה יהודית אמר למאיה ראכלין מאתגיד השידור: ״צריך להוציא צו מעצר לגנץ, לפיד, יעלון ויאיר גולן. הם האנשים הכי מסוכנים כאן. מה שהם עשו זו בגידה במולדת״.ח''כ יאיר לפיד, פרסם ציוץ: ''ההסתה של הממשלה תגמר בדם. היום היא הגיעה להפגנת הסטודנטים שהוביל תא ״יש עתיד״ באוניברסיטת בן גוריון. ניסיון דריסה מסוכן של אדם שמונע משכרון הכח והטירוף שמפמפמים בן גביר ויריב לוין. בנס לא נפגע אף אחד. לא תצליחו לדרוס אותנו, לא תצליחו לדרוס את המדינה שאנחנו אוהבים''.לחדשות באר שבע והנגב נודע כי בקרב ארגונים חברתיים פעילים קיבלו הנחיות להיזהר, לקחת בחשבון כי הם יכולים להיעצר ולהיחקר, קראו לפעילים לא ללבוש בגדים בולטים, לנעול טלפונים או להעבירם למצב טיסה תוך כדי ההפגנות וכן להיערך לכך שתופעל נגדם אלימות.

​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK